سیستم عامل اندروید گو برای دستگاه‌های پایین رده معرفی شد

در کنفرانس توسعه‌ دهندگان گوگل I/O 2017، سیستم عامل جدید اندروید گو (Android Go) برای دستگاه‌های پایین رده و گوشی‌های ضعیف معرفی شد. این سیستم عامل ویژگی‌ها و اپلیکیشن‌های شبیه به نسخه جدید اندروید O را دارد. هر دو سیستم عامل‌های جدید به صورتی طراحی شده‌اند که منابع سیستم و داده‌های موبایلی را کمتر مصرف کنند و به کاربران بیشتری اجازه استفاده و داشتن تجربه با موبایل را بدست آورند.

سیستم عامل اندروید گو دارای سه بخش اصلی است که شامل خود سیستم عامل، اپلیکیشن‌های مخصوص خودش و اپلیکیشن‌های ثالث بهینه شده می‌شوند. در وهله اول این سیستم عامل برای گوشی‌های هوشمندی به بازار خواهد آمد که رم معادل 1 گیگابایت و یا حتی کمتر دارند. اندروید گو استفاده از رم کمتر و بهینه می‌کند و گزینه‌های بیشتری برای مدیریت داده‌ها در اختیار کاربرش قرار می‌دهد. این قابلیت‌های جدید توسط ویژگیهای جدید اضافه شده به این سیستم عامل با اعلان‌های نشان داده شده کنترل خواهند شد. به علاوه کاربران این سیستم عامل می‌توانند آمار داده‌های فعال و غیرفعال سیستم را از طریق اپراتورهای همراه خود نیز بدست آورند. بنابراین این امر باعث بهبود کارایی دستگاه‌های هوشمند می‌شود.در بخش اپلیکیشن، کمپانی گوگل سرویس‌های مخصوص به خودش برای ذخیره کردن اطلاعات اپلیکیشن را مورد استفاده قرار خواهد داد. برای مثال ویژگی ذخیره داده مرورگر کروم می‌تواند به صورت پیش فرض توسط اندروید گو فعال شود. به علاوه اپلیکیشن جدیدی به نام یوتیوب گو (YouTube Go) به جای اپلیکیشن استاندارد یوتیوب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این اپلیکیشن چندین ویژگی ذخیره داده دارد: اول از همه کاربران این اپلیکیشن می‌توانند سری از اسکرین شات‌های ویدیوی مورد نظر خود را قبل از پخش ویدیو مشاهده کنند و در عین حال می‌توانند اطلاعات دقیقی از درباره استفاده از حجم داده‌ برای گزینه‌های مختلف کیفیت ویدیو بدست آورند.در اپلیکیشن استاندارد یوتیوب کاربران نمی‌توانند ویدیوهای یوتیوب را مستقیماً دانلود کنند ولی با اپلیکیشن یوتیوب، کاربران قادر به دانلود ویدیوها خواهند بود و می‌توانند ویدیوها را در حالت آفلاین نیز مشاهده کنند و حتی می‌توانند این ویدیوها را بدون داشتن اینترنت (با استفاده از وای فای مستقیم یا بلوتوث) با افراد دیگری به اشتراک بگذارند، در نتیجه کاربران این سیستم عامل می‌توانند بسیاری از کارهای خود را بدون داشتن اینترنت هم انجام بدهند.

به علاوه سیستم اندروید گو، پلی استور مخصوص خود را خواهد داشت که با نام Android Go-exclusive Play Store معرفی شد. اپلیکیشن‌های طراحی شده برای این نسخه پلی استور با نام Building for Billions شناخته می‌شوند که بهترین تمرین برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های گوگل می‌باشند تا نسخه‌های جدیدی مانند فیسبوک لایت و اسکایپ لایت را برای گوشی‌های پاییم رده بهینه سازی کنند.از دیگر ویژگیهای جدید این سیستم عامل Go configuration است که سه ویژگی اصلی اندروید گو را در بسته‌ای قرار داده و به زودی در دسترس کاربران سیستم اندروید O قرار خواهد گرفت و روی دستگاه‌های با کمتر از 1 گیگابایت اجرا خواهد شد. به علاوه گوگل ادعا کرده که نسخه اندروید گو در نسخه بعدی سیستم عامل اندروید گنجانده خواهد شد و راهی بازار خواهد گردید. اولین دستگاه‌های هوشمند مجهز به اندروید گو در سال 2018 میلادی وارد بازار جهانی خواهند شد. برای خبرهای بیشتر از کنفرانس توسعه دهندگان گوگل I/O 2017 همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها