صدای جان لجند به دستیار صوتی گوگل رسید

در سال 2018 و در  کنفرانس گوگل آی/ او در  ماه می، گوگل به کاربران وعده داد که به دستیار صوتی گوگل، صدای جان لجند را اضافه کند. حال تنها یک ماه به کنفرانس گوگل آی/او در سال 2019 باقیمانده و این وعده در نهایت به واقعیت تبدیل می‌شود.

تنها کاری که باید انجام دهید تا صدای جان لجند را دریافت کنید این است که از دستیار خود بخواهید “مثل جان لجند صحبت کند”. پس از آن صدای جان لجند را برای گزینه محدودی از کارها مثل به روزرسانی آب و هوا، پاسخ به سوالات و جوک گفتن دریافت می‌کنید، در حالی که دستیار معمولی، بقیه کارهای دیگر را انجام می‌دهد. آزمایش دستیار صوتی انجام شده و صدای کلی کمی رباتیکی، اما شبیه به صدای جان لجند است و هنگام پرسیدن سوالاتی مثل “آیا کریسی تیگن را دوست داری؟”، نام شما چیست” و آهنگ موردعلاقه شما چه نام دارد؟  یا ” برایم آهنگی بخوان” جواب‌های جالبی دریافت می‌کنید.

چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که گوگل اذعان داشته که این صدای خاص تنها برای مدت محدودی در دسترس خواهد بود ولی هنوز مشخص نیست که دقیقا منظور آن‌ها از این حرف چیست. با این حال، به نظر می‌رسد که جان لجند تنها صدای سلبریتی برای دستیار گوگل نخواهد بود  چون این همان روشی است که موتور معنایی صدای WaveNet را به نمایش گذاشت. بنابراین، احتمالا در کنفرانس بعدی گوگل آی/ او درباره اضافه شدن صداهای جدید در دستیار صوتی گوگل خبرهایی بشنویم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید