ارائه دستیار صوتی گوگل برای دیگر پلتفرم‌ها تأیید شد [CES 2017]

امسال دستیار صوتی گوگل سال خوبی پیش رو خواهد داشت. این دستیار صوتی که می‌توان آن را پیشرفته‌ترین دستیار صوتی فعال بر روی تلفن‌های همراه دانست، به‌زودی در دیگر پلتفرم‌ها نیز قابل استفاده خواهد بود.

گوگل در نمایشگاه CES 2017 به‌ طور رسمی اعلام کرد که اولین پلتفرمی که شاهد حضور دستیار گوگل در آن خواهیم بود تلویزیون‌ اندروید است. این قابلیت به عنوان بخشی از یک به‌روزرسانی برای دستگاه‌های تلویزیون و ستاپ باکس‌هایی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند ارسال خواهد شد.

به‌ وسیله دستیار صوتی گوگل کاربران می‌توانند دستورات را به‌ جای تایپ کردن و یا جستجو در منوها، به صورت صوتی بیان کنند. چندین دستور برای دستیار صوتی گوگل در این پلتفرم در دسترس خواهد بود؛ از قبیل پخش محتوا، یافتن محتوا، تنظیم میزان نور صفحه و چیزهای دیگری که در آینده شاهد آن‌ها خواهیم بود.

ارائه دستیار گوگل برای اندروید tv

علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که دستیار گوگل برای تمام دستگاه‌های انویدیا شیلد، تمام تلویزیون‌ها و دستگاه‌های اندروید TV که از اندروید 6.0 مارشاملو و اندروید 7.0 نوقا استفاده می‌کنند، ارائه خواهد شد که شامل برندهای شارپ، براویا سونی، شیائومی می باکس و غیره می‌شود.

همچنین تأیید شده است که در آینده شاهد دستیار صوتی گوگل در گجت‌های پوشیدنی مجهز به نسخه دوم اندروید ویر قابل استفاده خواهد بود و همچنین خودروهای مجهز به سیستم‌های اندروید نیز میزبان این دستیار صوتی خواهند بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید