گوگل یک شبکه اجتماعی جدید می‌سازد!

گوگل در فکر ایجاد یک شبکه اجتماعی جدید، به نام شولیس (Shoelace) است که بنا به ادعای این شرکت قرار است زندگی اجتماعی افراد را به سطحی بالاتر ارتقاء دهد!

بر خلاف بسیاری از شبکه های اجتماعی که به مردم اجازه می دهد با کاربران دیگر در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند، شولیس برای هر منطقه به صورت بومی ارائه خواهد شد و این کار را نیز با یک جمع نسبتاً کوچک از اهالی شهر نیویورک آغاز خواهد کرد.

این اپلیکیشن، که برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس طراحی شده، در حال حاضر تنها با ارسال دعوتنامه از طرف سایر اعضا در دسترس می باشد و تنها در صورتی که دارای کد دعوتنامه باشید می توانید آن را نصب کنید. فعلاً هیچ نشانه ای از طراحی نسخه تحت وب شولیس مشاهده نشده، و هرچند که وب سایت مربوط به این برنامه تحت دامنه nyc. (دامنه مختص شهر نیویورک) است، اما به نظر نمی رسد که برای شهرهای دیگر (مانند لس آنجلس و لاس وگاس) نیز دامنه اختصاصی ثبت شده باشد.

گوگل دقیقاً به دنبال چیست؟

به گفته وب سایت Android Police، به نظر می رسد شولیس بسیار شبیه به اسکیمر (Schemer)، یکی دیگر از شبکه های اجتماعی منطقه ای گوگل است که در سال 2011 راه اندازی و در سال 2014 نیز از دسترس خارج شد.

بعید به نظر می رسد که یک شبکه اجتماعی نوظهور بتواند به جایگاه فیسبوک لطمه ای وارد کند، اما با این حال شاید گوگل به واسطه همکاری مستقیم با برخی جوامع خاص، مانند کالج های خصوصی، ممکن است بتواند راه خود را تاحدودی باز کرده و جامعه ای هر چند کوچک از کاربران را دور هم جمع کند.

البته از طرفی هم ممکن است شولیس هیچ وقت به صورت رسمی و جهانی در دسترس قرار نگیرد! در واقع این شبکه اجتماعی توسط تیم Area 120 گوگل طراحی شده که به طور ویژه روی پروژه های آزمایشی کار می کنند؛ پروژه هایی که در برخی موارد هیچگاه به شکل یک محصول عمومی و نهایی وارد بازار نشده اند. به هر باید منتظر ماند و دید گوگل چه برنامه هایی در سر دارد!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع techradar
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها