کاربرد جالب گوگل برای فناوری تاچ سه بعدی اپل

درست است که دو کمپانی گوگل و اپل دو رقیب بزرگ در بازار تلفن‌های همراه به شمار می‌روند، اما به هر حال از آنجایی که کاربران iOS وابستگی فراوانی به این غول بزرگ جست و جو دارند، لیست درازی از اپلیکیشن‌های گوگل را می توان در اپ استور مشاهده کرد. در این بین اپلیکیشن استاندارد گوگل سرچ در بین این برنامه ها قرار گرفته است که در جدیدترین به روز رسانی خود توانسته استفاده بهینه‌ای از فناوری تاچ سه بعدی اپل کند.

برای آن‌هایی که نمی‌دانند، باید بگوییم که لمس سه بعدی اپل یا همان 3D Touch، یک نوآوری جدید از کمپانی اپل به شمار می‌رود که تجربه کاربری افراد را با ایجاد میانبر های لمسی – لمس کوتاه و بلند، آرام و محکم تر و همچنین اسلاید – ارتقاء بخشیده است. این فناوری می‌تواند میزان شدت لمس کاربر را متوجه شده و بر طبق آن کارکرد های مختلفی را ارائه کند. به عنوان مثال کاربران با لمس کمی طولانی بر آیکون های منوی برنامه‌ها، به لیستی از گزینه‌های متعدد دسترسی خواهند داشت؛ در حالی که در نسل گذشته آیفون‌ها، در هر صورت و با هر لمسی تنها آیکون مربوطه باز می‌شد.

هم اکنون با به روز رسانی جدید اپلیکیشن Google Search، کاربران با لمس کمی طولانی تر آیکون برنامه، علاوه بر گزینه های جست و جوی صوتی، جست و جوی سریع و جست و جوی تصویری، گزینه جدیدی با نام I’m Feeling Curious (احساس کنجکاوی می کنم!) ظاهر می‌شود. با انتخاب این گزینه جدید، سرویس گوگل مجموعه ای از سوالات بحث برانگیز و داغ را به نمایش در می‌آورد که امکان یافتن پاسخ آن‌ها در مجموعه لینک‌های ارائه شده وجود دارد.

کاربرد جالب گوگل برای فناوری تاچ سه بعدی اپل
کاربرد جالب گوگل برای فناوری تاچ سه بعدی اپل

با اینکه طی سال‌های گذشته گستردگی فضای اینترنت بسیار زیاد شده است اما سوالات و مباحثی که این گزینه مطرح می کند واقعا متفاوت و جالب هستند. به جای طرح سوال و جواب‌هایی پیرامون اتفاقاتی که در برنامه های تلویزیونی یا زندگی افراد مشهور رخ داده اند، گوگل شما را تشویق می کند تا با این گزینه حقیقت‌های جالبی را به اطلاعات خود بیافزایید؛ به عنوان مثال بر سر هر فرد به صورت میانگین چند مو وجود دارد و یا این که عمق دره گرند در آریزونا چقدر است.

برای آن‌هایی که آشنایی بیشتری با این غول جست و جو دارند، گزینه I’m feeling curious آنچنان جدید و تازه نیست چرا که از مدت ها قبل تنها با تایپ عبارت مربوطه در نوار جست و جو می‌توانستند به آن دسترسی داشته باشند. اما هر وقت در تلفن iOS خود دچار بی حوصلگی شدید، این گزینه گوگل می‌تواند راهکار خوبی برای گذراندن وقت باشد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟