گوگل به پشتیبانی از نسخه اکسپلورر ادیشن گوگل گلس پایان داد!

همانطور که می‌دانید پروژه گلس گوگل موفقیت آمیز نبود و به دلیل نگرانی‌هایی که درباره‌ی نقض حریم خصوصی وجود داشت با استقبال چندان مخاطبین مواجه نشد تا جایی که برخی رستوران‌ها و شرکت‌ها ورود افرادی که چنین عینک‌هایی به چشم داشتند را ممنوع کردند! اما امروز پیش از آنکه گوگل به پشتیبانی از نسخه اکسپلورر ادیشن (Explorer Edition) گجت پوشیدنی قدیمی خود پایان دهد یک به‌روزرسانی جدید دیگر را برای این عینک هوشمند عرضه کرده است. با دیجی رو همراه باشید.

این غول فناوری پروژه‌ی Project Glass را در سال 2012 معرفی کرد و با قیمت 1500 دلار پیش فروش آن را آغاز کرد. اگرچه بسیاری افراد نگرانی خود بابت نقض حریم خصوصی به دلیل توانایی آن در ضبط فیلم را مطرح کردند اما این شرکت به سرعت نسخه به‌روزرسانی شده دستگاه را منتشر کرد. گوگل پس از مدتی کوتاه و به دلیل عدم استقبال مصرف‌کنندگان تصمیم گرفت تا رویکرد خود را تغییر داده و روی عینک‌های شرکتی تمرکز کند اما با این حال، نسخه اکسپلورر ادیشن این دستگاه را در سال 2017 عرضه کرد. با وجود قطع پشتیبانی از نسخه اکسپلورر ادیشن این شرکت همچنان به پشتیبانی از نسخه شرکتی ادامه خواهد داد و این نشان می دهد که این عینک فروش و عملکردی بهتر از نسخه مصرف‌کننده داشته است.عینک واقعیت افزوده گوگل گلس

در صفحه پشتیبانی که جزئیات بیشتر در مورد به‌روزرسانی نهایی درج شده است گوگل می‌گوید که کاربران باید فایل را به صورت دستی دانلود و آن را از از حالت فشرده خارج کرده و نصب کنند. با نصب این فایل، کاربران می‌توانند عینک را با گوشی خود جفت کنند. اپلیکیشن MyGlass دیگر کار نخواهد کرد اما جفت شدن عینک با بلوتوث و همچنین قابلیت عکس و فیلم گرفتن همچنان ادامه دارد. کسانی که دستگاه را به‌روزرسانی نکنند می‌توانند به استفاده از آن ادامه دهند اما برنامه‌هایی مانند جیمیل، یوتیوب و هنگ اوت دیگر کار نخواهد کرد.

با این حال تا 25 فوریه 2020، صاحبان این دستگاه باید نسخه به‌روزرسانی شده را نصب کنند در غیر این صورت اگر وارد سیستم نشده یا از سیستم خارج شده باشد، دیگر نمیتوانند از  این عینک واقعیت افزوده استفاده کنند. لازم به ذکر است که به‌روزرسانی این نسخه فقط تا 25 فوریه 2022 در دسترس خواهد بود.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها