فلای تودی

واقعیت افزوده نقشه های گوگل توسط برخی کاربران آزمایش شد[تماشا کنید]

قابلیت واقعیت افزوده نقشه های گوگل AR Google Maps بالاخره توسط برخی کاربران آزمایش شد اما این قابلیت هنوز برای همه قابل دسترسی نیست. به گزارش وال استریت ژورنال، گوگل روز یکشنبه اعلام کرد که ویژگی مسیریابی با واقعیت افزوده در نقشه‌های گوگل به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این ویژگی به آن‌ها اجازه مشاهده زنده مسیرها را روی نقشه خواهد داد. شرکت گوگل این قابلیت را سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان وب معرفی کرده بود و فعلا آن را در دسترس برخی از راهنماهای محلی قرار داده است.

به گزارش Engadget قابلیت واقعیت افزوده نقشه های گوگل برای مسیرهای پیچیده و در حال تغییر بسیار مفید خواهد بود. این سیستم ابتدا از GPS برای مشخص کردن موقعیت کلی شما استفاده می‌کند سپس با کمک یک دوربین موقعیت دقیق شما را می‌سنجد و با فلش‌های سه بعدی به شما می‌گوید که در کدام جهت باید حرکت کنید. با استفاده از این قابلیت واقعیت افزوده شما مسیر خود را به طور زنده مشاهده خواهید کرد و به این ترتیب کار شما برای پیدا کردن مسیرهای پیچیده در تقاطع‌ها و مکان‌های پرجمعیت ساده‌تر خواهد شد.

البته جالب است بدانید که گوگل نمی‌خواهد شما را بیش از حد به واقعیت افزوده وابسته کند به خصوص زمانی که در سفر هستید. چون این مساله ممکن است امنیت شما را به خطر بیندازد مثلا اگر گوشی شما مدتی طولانی در وضعیت واقعیت افزوده باقی بماند صفحه آن تیره خواهد شد و شما نمی‌توانید روی موانعی که بر سر راهتان وجود دارد تمرکز کنید. علاوه بر این باتری گوشی نیز در این وضعیت مصرف بالایی خواهد داشت بنابراین بهتر است از این قابلیت فقط برای مسیرهای کوتاه و زمان‌های محدود استفاده شود.

گوگل هنوز اعلام نکرده است که کاربران دقیقا از چه زمانی می‌توانند قابلیت واقعیت افزوده را دانلود و مورد استفاده قرار دهند. این قابلیت اگرچه هنوز نیاز به تست و کامل شدن دارد اما آن طور که مشخص است در آینده نزدیک سیستم‌های مسیریابی را دچار تغییر و تحول خواهد کرد.

منبع Geek
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها