سرویس مسیریابی گوگل مپ در ایران فعال شد

این طور که به نظر می‌رسد سرویس مسیریابی گوگل مپ (Google Maps) بالاخره در ایران نیز فعال شده و امکان استفاده از آن برای کاربران کشورمان مهیا گشته است. بر اساس گزارش کاربران و بررسی‌های انجام شده توسط دیجی رو، این ویژگی در حال حاضر در سیستم عامل اندروید در دسترس می‌باشد و به این ترتیب برای مسیریابی نیازی به نصب اپ‌های دیگری غیر از گوگل مپ نیست.

گوگل مپ پرطرفدارترین سرویس نقشه دنیاست و کاربران بسیاری از کشورهای جهان از قابلیت مسیریابی این برنامه برای تعیین مسیر حرکت خود استفاده می‌کنند. اما بنا به دلایلی این ویژگی تاکنون در ایران در دسترس قرار نگرفته بود و تنها امکان مشاهده مسیرها در گوگل مپ وجود داشت. با اینکه اپلیکیشن گوگل مپ بر روی دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس نیز عرضه شده اما به نظر می‌رسد کاربران ایرانی این دستگاه‌ها هنوز به طور کامل به سرویس مسیریابی دسترسی ندارند.

سرویس مسیریابی گوگل مپ

استفاده از قابلیت مسیریابی در گوگل مپ بسیار آسان است. ننها کافیست تا GPS گوشی خود را روشن کرده و برنامه نقشه گوگل را باز کنید. در ادامه بر روی هر نقطه‌ای از نقشه که انگشت خود را نگه دارید، آن نقطه به عنوان مقصد تعریف خواهد شد و سپس با لمس گزینه شروع (Strat) در نوار پایین صفحه می‌توانید عملیات راهبری گام به گام را آغاز کنید.

در اینجا بد نیست اشاره کنیم که امکان تغییر زبان برنامه گوگل مپ به فارسی (بدون نیاز به فارسی کردن زبان کل گوشی) نیز وجود دارد و آن دسته از کاربرانی که عادت دارند از گوشی خود در حالت انگلیسی استفاده کنند اما ترجیح می‌دهند در گوگل مپ مسیریابی فارسی را تجربه کنند، قادر خواهند بود با مراجعه به بخش تنظیمات برنامه (با لمس آیکون کاربری در گوشه بالای سمت راست و سپس انتخاب Setting از منوی ظاهر شده) زبان فارسی را انتخاب کنند.

مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.