خانه تکانی به سبک گوگل! اطلاعات اکانت های غیرفعال حذف خواهد شد

گوگل به تازگی تغییراتی را در خط مشی مربوط به استفاده از سرویس‌های جیمیل، داکز و گوگل فوتوز اعمال کرده که به این شرکت اجازه می‌دهد اطلاعات و داده‌های ذخیره شده در اکانت‌هایی را که بیش از دو سال غیرفعال باقی مانده‌اند، حذف کند. این اقدام گوگل در واقع تلاشی دیگر برای پاکسازی فضاهای ذخیره‌سازی بلااستفاده است. این شرکت اخیراً هم محدودیت‌هایی را در فضای اختصاص یافته به کاربران گوگل فوتوز اعمال کرده بود.

از تاریخ اول ژوئن 2021 ( 11 خرداد 1400) سیاست جدید گوگل در رابطه با مدیریت فضای سرویس‌های متعدد این شرکت آغاز خواهد شد و دقیقاً پس از گذشت دو سال یعنی از اول ژوئن 2023 ( 11 خرداد 1402) پاکسازی اطلاعات بلااستفاده و حذف اکانت‌های غیرفعال کلید خواهد خورد.

سرویس‌های گوگل

گوگل به کاربران سرویس‌های خود توصیه کرده که نمی‌خواهند اطلاعاتشان حذف شود، باید به صورت منظم از اکانت‌های خود استفاده کنند. مهم نیست که ورود کاربران به حساب کاربری از طریق اپ‌های اختصاصی گوگل انجام می‌شود یا مرورگرهای وب؛ مهم ورود به حساب کاربری است که حتماً باید به صورت منظم انجام شود تا مشمول قانون جدید نگردد. البته در این بین، کاربران Google One که برای دریافت سرویس حق اشتراک ماهیانه پرداخت می‌کنند، مستثنی بوده و خطری اطلاعات آن‌ها را تهدید نمی‌کند. همچنین قانون جدید گوگل شامل سرویس‌های Google Workspace (با نام سابق GSuite for business)، GSuite for Education و GSuite for non-profits نیز نخواهند بود.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.