محدود شدن فضای نامحدود گوگل فوتوز برای فایل‌های ویدیویی!

گوگل به تازگی در سایت پشتیبانی خود برای برنامه فوتوز تغییراتی ایجاد کرده و با توجه به تغییرات جدید، دیگر امکان استفاده از فضای ذخیره سازی نامحدود برای آپلود فرمت‌های ویدیویی تأیید نشده وجود نخواهد داشت! با اینکه این تغییر چندان بزرگ نبوده و ممکن است تعداد کمی از کاربران را تحت تأثیر قرار دهد، اما با این حال تعدادی از فرمت‌های شناخته شده و پرکاربرد در بین فایل‌های پشتیبانی شده توسط گوگل فوتوز دیده نمی‌شود. فرمت‌هایی که در حال حاضر توسط این برنامه پشتیبانی می‌شوند عبارتند از:

mpg ، mod ، mmv ، tod ، wmv ، asf ، avi ، divx ، mov ، m4v ، 3gp ، 3g2 ، mp4 ، m2t ، m2ts ، mts و mkv

همان طور که اشاره کردیم عدم وجود برخی فایل‌های محبوب و پرکاربرد مانند RAW و VOB در این لیست کاملاً مشهود و قابل توجه است. به هر حال اگر می‌خواهید فایل‌هایی با فرمتی غیر از آنچه در بالا ذکر شد را به فضای گوگل فوتوز انتقال دهید، دیگر خبری از فضای نامحدود نخواهد بود و باید برای دریافت فضای بیشتر هزینه بپردازید.

برنامه گوگل فوتوز با اختصاص فضای ناحدود برای کاربران دستگاه‌های اندرویدی سر و صدای زیادی به پا کرده و توانسته به محلی برای آرشیو عکس‌ها و ویدیوهای کاربران تبدیل شود. با اینکه iCloud Photo Library اپل هم در حال حاضر عملکرد چندان بدی ندارد اما قابلیت‌های جستجوی گوگل فوتوز بسیار فراتر از آن چیزی است که اپل بتواند به این زودی‌ها به آن دست پیدا کند. گوگل فوتوز یک برنامه کاملاً باارزش بوده و برای طیف گسترده‌ای از کاربران کاملاً کاربردی و کارآمد است و حذف امکان آپلود نامحدود برخی فایل‌های ویدیویی نمی‌تواند تأثیر منفی زیادی بر محبوبیت این برنامه داشته باشد.

منبع theverge
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar