پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو با طراحی متفاوت و جذاب در راه هستند

گوگل در یکی دو نسل گذشته هیچ نوآوری خاصی در گوشی‌های سری پیکسل اعمال نکرده و سعی کرده تا از یک فرمول ثابت که امتحانش را پس داده استفاده کند. اما امسال ظاهراً اوضاع متفاوت خواهد بود و غول جستجوی اینترنتی جهان قصد دارد روح تازه‌ای به سری پیکسل بدمد؛ حداقل تصاویر رندر شده که این طور نشان می‌دهند. با دیجی رو همراه باشید.

اولین تغییر بزرگی که قرار است در سری پیکسل رخ دهد، عرضه نسل جدید این گوشی‌ها در دو مدل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو است. این یک تغییر بزرگ نسبت به سال گذشته محسوب می‌شود که در آن تنها یک مدل پیکسل 5 معرفی و روانه بازار شد.

گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو

با توجه به تصاویر رندر شده‌ای که اخیراً از سری پیکسل 6 منتشر شده، مدل استاندارد ابعاد کوچک‌تری داشته و از یک دوربین دوگانه در پشت بدنه برخوردار خواهد بود. دوربینی که به شکلی کاملاً متفاوت و جذاب طراحی شده و لنزهای آن به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته‌اند. از طرف دیگر، پیکسل 6 پرو بزرگ‌تر بوده و دوربینی سه‌گانه خواهد داشت که احتمالاً سنسور اضافه آن، تله فوتو است. امیدواریم گوگل علاوه بر تحولی که در ظاهر گوشی‌های خود ایجاد می‌کند، دستی هم به سر و روی سنسورهای دوربین بکشد و از سخت افزاری جدیدتر استفاده کند.

گوگل پیکسل 6 پرو

اگر این تصاویر دقیق باشند (که البته یک منبع دیگر هم آن را تأیید کرده است)، می‌توان گفت گوگل سرانجام حرکتی به خود داده و طراحی خسته کننده سری پیکسل را رها کرده است. البته، موضوع تغییر سبک طراحی تنها به گوشی‌های رده بالا ارتباط دارد و بر اساس گزارش‌ها و شایعات منتشر شده، سری مقرون به صرفه‌تر پیکسل ای (Pixel a) همچنان از همان طراحی نسل پیش استفاده خواهد کرد.

گوگل پیکسل 6

در قسمت جلوی بدنه هم تغییری که در پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو ایجاد شده این است که حفره دوربین سلفی این بار به وسط صفحه منتقل شده و از این منظر به گوشی‌های سامسونگ شباهت پیدا کرده است. حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش تقریباً به طور کامل از بین رفته‌اند.

پیکسل 6 پرو

با اینکه این اطلاعات هنوز به صورت رسمی از سوی گوگل تأیید نشده‌اند اما تنها چیزی که با اطمینان می‌توان گفت این است که بالاخره بعد از چند سال، هیجان دوباره به سری پیکسل بازگشته و این گوشی‌ها می‌توانند دنیای اندروید را تکانی اساسی بدهند. در هر صورت، فعلاً باید منتظر ماند و دید گوگل چه زمانی تصمیم به معرفی گوشی‌های جدید خود می‌گیرد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها