فلای تودی

قفل پیکسل 6a با اثر انگشت ثبت نشده هم باز می‌شود!

گوشی‌های سری پیکسل گوگل معمولاً پس از عرضه با مشکلات نرم افزاری متعدد و گاه عجیبی مواجه می‌شوند و این مسئله تازگی ندارد. اما مشکلی که در گوشی جدید این شرکت یعنی پیکسل 6a گزارش شده، بسیار جدی‌تر از بقیه است. بررسی کننده‌های این گوشی به تازگی متوجه شده‌اند که حتی بدون اثر انگشت ثبت شده هم می‌توان از سد اسکنر اثر انگشت گذشت و قفل گوشی را باز کرد! با دیجی رو همراه باشید.

این مشکل برای اولین بار در کانال یوتیوبی Beebom که یکی از معتبرترین رسانه‌های خبری در حوزه موبایل است، گزارش شد. در تستی تیم این کانال انجام دادند، قفل پیکسل 6a با انگشت شست دو تن از اعضای تیم باز شد در حالی که اثر انگشت آن‌ها هیچگاه در داخل گوشی اسکن و ثبت نشده بود.

گوگل پیکسل 6a

البته، مسئله به همین یک گزارش ختم نشد و در ادامه کانال یوتیوبی Geekyranjit هم در یک تست مشابه توانست قفل گوشی را با انگشت شست هر دو دست خود باز کند، در حالی که تنها یکی از آن‌ها از قبل در گوشی ثبت شده بود.


بیشتر بخوانید:

بررسی کوتاه گوگل پیکسل 6a؛ یک گوشی میان رده جذاب با نسخه خام اندروید


نیازی به گفتن نیست که این مشکل تا چه حد می‌تواند جدی باشد و امنیت حاصل از اسکنر اثر انگشت را به کلی زیر سؤال ببرد. اما نکته مثبت ماجرا این است که چنین مشکلی معمولاً به صورت نرم افزاری قابل حل است و گوگل در به‌روزرسانی خود برای پیکسل 6a می‌تواند آن را برطرف کند. اما به هر حال، حتماً این گزارش‌ها را جدی بگیرید و اگر صاحب یکی از گوشی‌های پیکسل 6a هستید، از عملکرد صحیح اسکنر اثر انگشت آن مطمئن شوید. در صورتی هم که نسبت به عملکرد صحیح این سنسور تردید داشتید می‌توانید تا برطرف شدن کامل مشکل، از همان روش سنتی رمز عبور استفاده کنید.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها