آی پینز

قابلیت ترجمه همزمان «پیکسل باد» می‌تواند دنیا را تغییر دهد!

در کنار معرفی قابلیت‌های هوش مصنوعی، واقعیت افزوده، دوربین‌های پیشرفته و دستیار هوشمند کوچک هوم، گوگل قابلیت بسیار فوق العاده‌ای را نیز در مراسم رونمایی از گوشی‌های پیکسل 2 معرفی کرد؛ قابلیت ترجمه هدفون‌های «پیکسل‌ باد» (Pixel Bud)!

بله، «پیکسل‌ باد» نام هدفون‌های بی‌سیم جدید گوگل است که در نگاه اول یادآور محصولاتی همچون ایرپاد اپل (Apple AirPod) و آیکون ایکس سامسونگ (Samsung Gear IconX) می‌باشد. اما چه چیزی «پیکسل‌ باد» را از محصولات مشابه متمایز می‌کند؟ خوب، در پاسخ باید گفت آن‌ها می‌توانند با گوشی‌های پیکسل جفت شده و از موتور ترجمه فوق العاده پیشرفته گوگل برای ترجمه همزمان بین 40 زبان مختلف استفاده کنند. در اینجا می‌خواهیم نگاهی به نحوه عملکرد این ویژگی داشته باشیم.

قابلیت ترجمه پیکسل باد

فرض کنید دو گروه با زبان‌های مختلف شروع به صحبت با یکدیگر می‌کنند. یکی از طرفین از هدفون‌های پیسکل باد استفاده می‌کند، در حالی که طرف دیگر از طریق تلفن پیکسل خود به مکالمه گوش می‌دهند. در این حالت هر یک از طرفین شروع به صحبت با دستگاه مربوطه می‌کند و در طرف دیگر ترجمه‌ی مستقیم حرف‌های آن‌ها در اختیار گروه دوم قرار می‌گیرد.

باید اعتراف کرد که این قابلیت فوق العاده به نظر می‌رسد و در عملکرد خوبی نیز در حین رونمایی از خود نشان داده است. البته مطمئناً، در شرایط واقعی چالش‌های سخت‌تری پیش روی این ویژگی خواهد بود. به هر حال، با وجود اینکه همه ما می دانیم شاید موتور ترجمه همزمان گوگل از عهده جملات پیچیده به خوبی برنیاید، اما این قابلیت جذاب می‌تواند امکان گفتگویی ساده را بین دو فرد غیر همزبان مهیا کند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها