گوگل به دنبال کسب مجوز ویژه و همکاری مجدد با هواوی!

به تازگی گزارشی منتشر شده که به تلاش‌‌های گوگل برای رفع موانع برقراری روابط با هواوی اشاره دارد. در حال حاضر، هواوی به دلیل تحریم‌های امریکا با ممنوعیت استفاده از سرویس‌های گوگل در گوشی‌های هوشمند خود روبرو است، اما به نظر می‌رسد که گوگل، غول جستجوی اینترنتی در تلاش است تا نظر کاخ سفید را جلب کرده و روابط تجاری خود با شرکت هواوی را از سر بگیرد. با دیجی رو همراه باشید.

پس از تحریم‌های امریکا، گوشی‌های هوشمند هواوی از سری میت 30 به بعد از سرویس گوگل پشتیبانی نمی‌کنند و از سیستم عامل اندروید معمولی به همراه سرویس موبایل هواوی (HMS) استفاده می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد مجوزی ویژه از کاخ سفید بدست آورد که به آن‌ها امکان همکاری مجدد با هواوی را می‌دهد. جالب اینجا است که مدیر اجرایی هواوی چند هفته قبل اعلام کرده بود در صورت برداشته شدن تحریم‌ها و ممنوعیت‌های تجاری باز هم با گوگل همکاری نخواهند کرد! با این حال، این بیانیه ممکن است بیانگر نظر کل مجموعه هواوی نباشد، زیرا که شرکت مدتی بعد آن را انکار کرد.

میت 30 پرو گوشی بذون سرویس‌های گوگل
میت 30 پرو گوشی بذون سرویس‌های گوگل

اگرچه این خبر بسیار خوبی است اما این مسئله که آیا هواوی دوباره به سمت سرویس‌های گوگل بازمی‌گردد یا نه هنوز مشخص نیست. هواوی مایل است میلیاردها دلار برای توسعه سرویس HMS و اپ‌گالری خود که سومین فروشگاه بزرگ جهان است هزینه کند. این سرمایه‌گذاری باعث خواهد شد تا تعداد زیادی از کاربران اندروید از اکوسیستم گوگل فاصله بگیرند و این مسئله در نهایت به گوگل آسیب خواهد رساند. از این رو، تلاش این شرکت برای کسب مجوزی ویژه جای تعجب ندارد. به هر حال، جزئیات دقیق در این باره منتشر نشده چون هنوز مشخص نیست که آیا گوگل مایل به احیای روابط است یا صرفاً می‌خواهد مجوزهای دیگری برای برنامه منبع باز خود کسب ‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها