اپ کده؛ Google Play Newsstand، رسانه ها و مجلات در گوشی شما

در این قسمت از اپ کده نگاهی خواهیم داشت به برنامه ی Google Play Newsstand. اپلیکیشنی را تصور کنید که با استفاده از آن می توانید هزاران مجله در زمینه های مختلف را خریداری و یا دانلود کرده و در خانه بر روی کاناپه به مطالعه ی آن ها بپردازید. این اپلیکیشن با رابط کاربری آسان ولی جذاب خود می تواند یکی از بهترین منابع برای رصد رسانه های مختلف به حساب بیاید.

این اپلیکیشن توسط گوگل توسعه یافته و پشتیبانی می شود و در گوگل پلی تاکنون بیش از 1 بیلیون بار دانلود شده است.

شروع به کار

لوگوی این اپلیکیشن همانند دیگر لوگوهای برنامه های گوگل به شکل مثلث در آمده تا یکپارچگی خود را با آن ها خفظ کند و برای آن از رنگ بنفش خوش رنگی استفاده شده است. وارد اپلیکیشن می شویم و با صفحه ای دسته بندی شده و پر از مجله و خبرهای مختلف روبرو می شویم و با اسکرول کردن به سمت پایین می توانید خبرها و موضوعات مختلف را ببینید.

در قسمت بالای صفحه اصلی محلی وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید هر مطلبی را با کمک گوگل جستجو کنید و در کنار آن با کشیدن صفحه به سمت راست گزینه های تنظیمات و Help and Feedback در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

در قسمت پایین همنی صفحه نیز می توان گزینه هایی از قبیل :

For You : این قسمت اخباری و موضوعاتی که شما از قبل انتخاب کرده اید و یا دسته بندی آن را از قبل تنظیم کرده اید به نمایش در می آیند.

Library : در این بخش موضوعات دسته بندی شده در دسترس شما قرار می گیرند و می توانید بر حسب موضوع دلخواه به مطالعه بپردازید.

Explore : این بخش که از نامش پیداست به معنی گشت و گذار و ماجراجویی می باشد. با ورود به این بخش می توانید از میان صدها موضوع یکی را انتخاب کرده و فقط اخبار و مطالب مختص به آن را از مجلات و نشریه های گوناگون در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

Read Later : این قسمت نیز برای مطالبی که شما نشانه گذاری کرده اید تا بعدا مطالعه کنید اختصاص یافته است.

کار با این اپلیکیشن

برای استفاده از این برنامه شما می توانید بصورت کوتاه در صفحه ی اصلی نگاهی به مطالب بیندازید و اگر می خواهید بیشتر مطالعه کنید باید مطلب مورد نظر را لمس کنید. بعد از لمس وارد صفحه ای دیگر می شوید که متعلق به نشریه می باشد.

در این صفحه مطلب بصورت کامل در دسترس شما می باشد و می توانید آن را به اشتراک گذاشته و یا نشانه گذاری کنید. در پایین همین صفحه نیز مطالب مرتبط در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

یکی از ویژگی های این اپلیکیشن جامع بودن و راحتی کا با آن می باشد. متاسفانه در ایران تصاویر و ویدیوها در این اپلیکیشن بارگذاری نمی شوند.

کافه بازار


گوگل پلی

نظر شما درباره ی این اپلیکیشن چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها