بازی های گوگل پلی استور از سال آینده در ویندوز 10 و 11 قابل اجرا خواهند بود

مراسم جوایز سالانه بازی‌های ویدیویی امروز برگزار شد و در جریان آن سخنگوی گوگل خبر غافلگیرکننده‌ای را اعلام کرد: بازی‌های موجود در گوگل پلی از سال آینده در ویندوز 10 و 11 پشتیبانی خواهند شد! البته، با توجه به اینکه مایکروسافت قبلاً با آمازون برای عرضه کردن برنامه‌هایش در فروشگاه ویندوز 11 همکاری خود را آغاز کرده بود، می‌شد پیش‌بینی کرد که گوگل نیز دیر یا زود وارد عمل شده و اجازه ندهد آمازون بازار رایانه‌های شخصی را به تنهایی تصاحب کند.

بازی های گوگل پلی استور در ویندوز

با این حال، در حالی که مایکروسافت و آمازون به طور رسمی همکاری خود را اعلام کرده‌اند، به نظر می‌رسد گوگل این کار را به تنهایی انجام می‌دهد. سخنگوی این شرکت به جزئیات زیادی در این خصوص اشاره نکرد اما گفت که بازی‌ها از طریق یک برنامه که بر روی ویندوز 10 و 11 توسعه یافته در دسترس خواهند بود و به نوعی حالت پیوستگی با پلتفرم اندروید را خواهد داشت. به عنوان مثال، می‌توانید یک بازی را در گوشی اندرویدی خود اجرا کرده و دقیقاً از جایی که در لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی خود آن را متوقف کرده بودید، ادامه دهید.

بازی های گوگل پلی در ویندوز

همان‌طور که اشاره کردیم، گوگل هنوز چیز زیادی در مورد اجرای بازی‌های اندروید در ویندوز 10 و 11 فاش نکرده و انتشار اطلاعات بیشتر را به آینده‌ای نزدیک موکول کرده است. مشتاقانه امیدواریم رقابتی که در این زمینه شکل گرفته به سایر دسته‌بندی‌های اپلیکیشن‌ها نیز کشیده شود و بالاخره بتوانیم شاهد یک تلفیق مؤثر و کاربردی بین ویندوز و اندروید باشیم.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها