خداحافظی گوشی‌های با رم 2 گیگابایت و کمتر با نسخه کامل اندروید 11

گوگل چند وقتی است که مرحله تست بتای اندروید 11 را آغاز کرده و حال، انتشار یک کپی از راهنمای پیکربندی دستگاه، جزئیات جالبی را در مورد این نسخه فاش کرده است. بر این اساس، تمام دستگاه‌هایی که بخواهند سیستم عامل اندروید 10 را اجرا کنند باید بیش از 2 گیگابایت رم داشته باشند. در واقع، آنهایی که دارای حافظه رم 2 گیگابایتی یا کمتر هستند، به عنوان دستگاه اندروید گو (Android Go) شناسایی شده و قادر نخواهند بود از نسخه کامل سیستم عامل جدید گوگل استفاده کنند.

از طرف دیگر، گوشی‌های دارای رم 512 مگابایتی دیگر شرایط لازم برای پیش بارگذاری سرویس‌های موبایلی گوگل یا همان GMS را نخواهند داشت و این یعنی، به پایان دوران پشتیبانی نرم افزاری خود رسیده‌اند. انتظار می‌رود که این تغییرات از سه ماهه چهارم 2020 و با انتشار عمومی اندروید 11 اعمال شوند.

البته گوشی‌هایی که اخیراً با نسخه‌های قبلی اندروید عرضه شده‌اند و رم 2 گیگابایتی دارند، از این قاعده مستثنی خواهند بود و در صورت دریافت به‌روزرسانی از سوی شرکت سازنده، همچنان قادر به استفاده از نسخه کامل اندروید 11 خواهند بود. این تصمیم برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در زمینه پشتیبانی نرم افزاری از گوشی‌های جدید اتخاذ شده است.

اندروید گو

اندروید گو عموماً به عنوان یک نسخه سبک و اصطلاحاً لایت (Lite) از سیستم عامل منبع باز گوگل در نظر گرفته می‌شود که بیشتر برنامه‌های داخلی آن به شکل ساده‌تر و با ویژگی‌های کمتر طراحی شده‌اند، اما همان عملکرد اصلی خود را دارند.

بدیهی است که این تغییر با هدف اطمینان حاصل کردن از تجربه مناسب اندروید اعمال شده است. در واقع، گوگل می‌خواهد با مجبور کردن گوشی‌های با سخت افزار متوسط به استفاده از نسخه گو، جلوی لطمه خوردن به تجربه کاربری اندروید را بگیرد. چرا که در غیر این صورت بسیاری از تولید کنندگان با نصب نسخه کامل اندروید 11 بر روی محصولی با سخت افزار نامناسب، عملاً نگرشی منفی در رابطه با سیستم عامل گوگل را در ذهن کاربران ایجاد می‌کند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها