گوگل واقعیت مجازی مخصوص راهپیمایی می‌سازد

گوگل به‌تازگی پروژه‌ای به نام Pride parades(رژه غرور یا راهپیمایی) را در سرتاسر دنیا برای کسانی که نمی‌توانند در این راهپیمایی‌ها شرکت داشته باشند، شروع کرده است. شرکت Tech Titan این ابتکار را با هشتگ #prideforeveryone (افتخار برای همه) با استخدام ۲۵ کارمند از کشورهای مختلف برای ضبط ۳۶۰ درجه‌ای راهپیمایی‌های مختلف شروع کرده است. آریان دایک، معاون ارشد اجرایی و بازرگانی Gayglers گفت:

هدف ما از انجام این پروژه، انتقال حس غرور در راهپیمایی‌های مختلف است. آن‌هم به مردمی که نمی‌توانند در این‌گونه راهپیمایی‌ها حضورداشته باشند.

بسیاری از مردم در اقصی نقاط دنیا نمی‌توانند در چنین راهپیمایی‌ها به خاطر وجود قوانین ضد LGBTQ، شرکت کنند. درحالی‌که در آمریکا به‌راحتی بدون هیچ‌گونه سوء برداشتی از طرف خانواده و دوستان می‌توانند در این‌گونه راهپیمایی‌ها شرکت کنند. با توجه به مطالعات مرکز تحقیقات Pew که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، بیش از ۱۱۹۷ از بزرگ‌سالان LGBTQ هرگز در چنین راهپیمایی‌های ویژه‌ای شرکت نکرده‌اند. دایک افزود:

بعد از وقوع تراژدی در اورلاندو، می‌خواهیم با راه‌اندازی این پروژه به آن‌ها بفهمانیم که باید به آنچه هستند و آنچه دوست دارند افتخار کنند.

شما می‌توانید با استفاده از یک هدست واقعیت مجازی و یا Google Cardboard، Pride VR را تجربه کنید. اگر شما هیچ‌کدام یک از این وسیله‌ها را ندارید، نگران نباشید. با استفاده از یوتیوب می‌توانید، تصاویر را به‌صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.