ویژگی های گوگل پیکسل 4 معرفی شد

گوگل بار دیگر تصمیم گرفت تا جلوی همه شایعات درباره‌ی پیکسل 4 را بگیرد بنابراین بعضی از ویژگی‌های آینده آن را در یک پست وبلاگی معرفی کرد.

یکی از  ویژگی‌های جدید پیکسل 4، Motion Sensation (حسگر حرکتی) است. گوگل پروژه سولی را بیش از چهار سال پیش آغاز کرد و بر اساس آن Motion Sense برای شما این امکان را فراهم می‌کند که کارهای پایه خود در پیکسل 4 مانند رد کردن آهنگ‌ها، تنظیم زنگ هشدار و سایلنت کردن تماس‌های تلفنی را  فقط با تکان دادن دست‌های خود کنترل کنید.

Sensation Motion با کمک یک سیستم رادار فوق العاده‌ای که در بالای صفحه نمایش قرار دارد کار می‌کند و حتی کوچکترین حرکت را حس می‌کند. در حال حاضر کار این سیستم تنها محدود به شناخت حرکات ساده دست می‌باشد اما در آینده می‌توان قابلیت آن را برای انجام کارهای پیچیده تنظیم کرد. با این حال گوگل می‌گوید که این ویژگی حسگر حرکتی (Motion Sense) فقط در کشورهای انتخاب شده، که در آن پیکسل موجود خواهد بود در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پیکسل 4 که امروز معرفی شد ویژگی قفل‌گشایی با تشخیص چهره است. این سیستم مانند سیستم تشخیص چهره‌ای که ما در دستگاه‌های سازنده شخص ثالث امروز می‌بینیم نیست. این سیستم از لحاظ پیچیدگی و مهمتر از همه، امنیت، به سیستمی که اپل برای گوشی‌های آیفون ایکس معرفی کرد شباهت دارد.

ویژگی های پیکسل 4

سیستم های تشخیص چهره فعلی اندروید فقط تصویری از چهره شما را می‌گیرند و قفل را باز می‌کنند اما سیستم قفل گشایی با تشخیص چهره در پیکسل 4 یک نقشه 3 بعدی از چهره شما را با استفاده از پروژکتور نقطه‌ای، دوربین IR و نورافکن ثبت کرده و سپس از آن اطلاعات برای باز کردن قفل استفاده می‌کند. این سیستم بسیار امن‌تر از قفل گشایی فقط با یک تصویر می‌باشد زیرا کمتر احتمال دارد کسی بتواند آن را باز کند. این سیستم از نظر نحوه کارکرد از لحاظ سخت افزاری به آی او اس شباهت دارد و گوگل همچنین می‌گوید که داده‌های چهره در تراشه Titan M خود را به صورتی ایمن ذخیره می‌کند، بنابراین هیچ کس به آن دسترسی نخواهد داشت. این سیستم در پیاده سازی و اجرا در مقایسه با ID Face متفاوت عمل می‌کند. Face unlock در Pixel 4  حرکت دست شما به سمت گوشی را با تراشه رادار سولی احساس می‌کند و سپس سخت افزار Face unlock روشن شده و در صورت تشخیص چهره شما، وقتی آن را بر می‌دارید قفل گوشی را باز می‌کند، بنابراین شما مستقیما به صفحه اصلی خود و یا هر کجا که شما گوشی خود را قبل از قفل رها کرده‌اید می‌برد. همچنین این سیستم گوگل نیز در هر موقعیتی از جمله سر و صدا کار می‌کند.

هنورز مشخص نیست که آیا  گوگل همچنان حسگر اثر انگشت را در دستگاه در کنار سیستم Face unlock قرار می‌دهد یا مسیر اپل را طی کرده و کاملاً از آن چشم پوشی می‌نماید و حسگری در پشت گوشی وجود ندارد اما این احتمال وجود دارد که این حسگر زیر صفحه نمایش قرار بگیرد. گوگل اعلام کرده که پیکسل 4 اواخر امسال عرضه خواهد شد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها