قطعی یک ساعته سرویس‌های گوگل برای دنیا دردسرساز شد!

امروز در اتفاقی نادر، سرویس‌های گوگل با قطعی گسترده‌ای روبرو شدند که بیش از یک ساعت به طول انجامید و در پی آن سیل شکایت کاربران سراسر جهان مبنی بر عدم دسترسی به حساب ایمیل به سمت گوگل سرازیر شد. بنا به گزارش DownDetector، به نظر می‌رسد این مشکل بر روی Gmail ، YouTube ، Google Drive ، Google Hangouts و Google Meet تأثیرگذار بوده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این قطعی گسترده در سرویس‌های گوگل حدود ساعت 14:55 به وقت ایران آغاز شد و بیش از یک ساعت ادامه داشت. داشبورد خود گوگل هم نشان می‌داد که همه سرویس‌های این شرکت بدون استثنا دچار قطعی شده‌اند. البته در این بین، به نظر می‌رسید که سرویس جستجوی گوگل و همچنین مرورگر کروم بدون مشکل به کار خود ادامه می‌دهند. در نهایت، حدود ساعت 16:10 همه سرویس‌های آنلاین گوگل دوباره فعال شده و مثل همیشه شروع به سرویس‌دهی کردند.

با اینکه مشکلات پیش‌بینی نشده همواره جزئی از تمامی انواع سرویس‌های دیجیتال هستند، اما طی سالیان اخیر گوگل پایداری بسیار بالایی از خود نشان داده و اعتماد اقشار مختلف را به خود جلب کرده است. از همین رو، چنین قطعی‌هایی، هر چند هم که مدت کمی طول بکشند، باعث لطمه زدن به اعتماد کاربران می‌شوند و در نتیجه می‌توانند برای گوگل تبعات زیادی داشته باشند. در کنار همه این‌ها باید شرایط فعلی دنیا را هم در نظر بگیریم که به واسطه شیوع کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی، بسیاری از افراد وابستگی بیشتری به سرویس‌های آنلاین پیدا کرده‌اند.

قطعی سرویس‌های گوگل

نکته جالب توجه در مورد قطعی امروز سرویس‌های گوگل این است که هیچ عکس العمل و پاسخ خاصی را از سوی گوگل و در شبکه‌های اجتماعی شاهد نبودیم و به نظر می‌رسید این شرکت نسبت به شکایات کاربران بی‌تفاوت است. اما ساعاتی بعد گزارش شد که سخنگوی گوگل گفته است حتی مدیران شرکت هم از دسترسی به حساب ایمیل خود عاجز بوده‌اند!

قطعی سرویس‌های گوگل به حدی جنجالی بود که هشتگ GoogleDown# بلافاصله در توییتر به راه افتاد و به ترند روز تبدیل شد. مردم زیادی با این هشتگ شکایت خود را اعلام کرده و گفتند که قادر به انجام کارهای اداری خود یا ارائه تکالیف‌شان نیستند و حتی قرارهای مهمی را از دست داده‌اند. در این بین، سایر کاربران هم وابستگی انسان امروزی به گوگل را متذکر شده و این سؤال را مطرح کردند که چنین چیزی خوب است یا بد؟

علت قطعی امروز سرویس‌های گوگل هنوز مشخص نیست، اما مطمئناً گوگل سعی در ریشه‌یابی مشکل و جلوگیری از تکرار آن خواهد داشت.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.