گوگل عرضه مستقیم هدست های آماده کارت برد را آغاز کرد

گوگل مدتیست با ارائه گجت کارت برد‌ به دنیای هدست‌های واقعیت مجازی پای گذاشته است. هرچند که این هدست ها مقوایی بوده و نمی‌توان از آنها انتظار زیادی را داشت. با این حال شایعاتی پیرامون این کمپانی وجود دارد که خبر از ساخت یک گجت حرفه‌ای همانند هدست‌های‌ واقعیت مجازی گران قیمت HTC Vive و PlayStation VR ‌می‌دهد. بنابراین جای تعجب نخواهد داشت که بدانیم گوگل یک صفحه از فروشگاه خودش را به دنیای واقعیت مجازی اختصاص داده است.

google.cardboard.alternativesتا به امروز ما شاهد فروش هدست‌های واقعیت مجازی کارت برد گوگل به صورت مستقیم توسط خود این کمپانی نبودیم و علاقه مندان یا باید از یک شرکت دیگر این هدست‌های آماده را خریداری می‌کردند و یا خودشان با توجه به آموزش‌های رایگان گوگل، آنها را می‌ساختند.  اما حالا کاربران قادر خواهند بود تا گجت‌هایی مانند “گوگل کارت برد”، “Mattel View-Master” یا “Goggle Tech C1-Glass” را به ترتیب با قیمت‌های 15، 30 و 15 دلار و از طریق فروشگاه اختصاصی گوگل خریداری نمایند.

هرچند که ما شاهد ارائه محصولات محدودی در این زمینه از گوگل هستیم اما می‌توان این قضیه را نشانه‌ای از قصد گوگل جهت توسعه بیشتر در تکنولوژی واقعیت مجازی دانست. در کنار این محصولات کمپانی گوگل در حال کار بر روی سایر تشکیلات واقیت مجازی از جمله اپلیکیشن‌هایی است که از دستگاه‌های ذکر شده بالا و تلفن‌های هوشمند نکسوس 5X و نکسوس 6P پشتیبانی کنند.