فلای تودی

رفع باگ نکسوس 5 با آپدیت جدید گوگل

آخرین آپدیت ارائه شده برای گوشی نکسوس 5 باعث اضافه شدن چیزی به این گوشی شد که گوگل برای آن برنامه‎ریزی نداشت. منظور باگی است که باعث تغییر وضعیت عادی کلیدهای کنترلی حجم‎ صدای این گوشی شده است. تاریخ این مشکلات به زمان انتشار نسخه‎ی نرم‎افزاری MOB30P بر می‎گردد که اوایل ماه جاری میلادی در اختیار دستگاه‎های نکسوس 5 قرار گرفت تا پایداری نسخه‎ی نرم‎افزاری این گوشی بهتر شود ولی به نظر باعث بروز مشکلی جدی برای کاربران شده است.

برخی از مشکلاتی که کاربران نسبت به آن شکایت می‎کنند شامل عدم توانایی در تنظیم حجم صدا در طول یک تماس می‎شود، حتی با آن‎که اسلایدر مربوط به این کار حرکت می‎کند. مشکل دیگر که در صفحه‎ی Issue Tracker وب‎سایت AOSP پیدا می‎شود شامل مشکل کاربری می‎شود که قادر جابجایی اسلایدر مربوط به تنظیم حجم صدا به دومین سطح کم بودن صدا نبوده است. یکی دیگر از کاربران نکسوس 5 متوجه شده است که کاربر دیگری که با آن صحبت می‎کرده است قادر به استفاده از قابلیت گذاشتن گوشی روی اسپیکر به دلیل یک اکوی آزاردهنده نبوده است.

شما می‎توانید تمامی مشکلات را در لینک زیر مشاهد کنید. این مشکل شماره 215483 در سایت مذکور است. شما می‎توانید با برگشت به بیلد پیش از آپدیت فورا این مشکل را رفع کنید. به منظور انجام این کار باید گوشی نکسوس 5 خود به حالت فکتوری برگردانید و به آپدیت ما قبل از آخر (MOB30M) فلش کنید. زمانی که آپدیت امنیتی بعدی از سوی گوگل ارائه شود، گوشی شما آن را دریافت خواهد کرد و البته باید اشاره داشت آپدیت به بیلد MOB30P نباید صورت گیرد.

راه‎حل دیگر، و ساده‎ترین نوع آن، این است که صبر کنید تا گوگل این مشکل را رفع کند. طبق اخبار شنیده شده در سایت‎های مطلع از برنامه‎های گوگل این آپدیت به زودی در همین هفته‎ی جاری توسط گوگل ارائه و به دنبال آن باگ مشکل تنظیم حجم صدا در این گوشی رفع خواهد شد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد