گوگل به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا وب سایت‌های بهتری بسازند

گوگل

پیش از این توسعه دهندگان وب سایت‌ها به تعدادی ابزار دسترسی داشتند که به آن‌ها اجازه می‌داد وب سایت خود را آنچنان که برای کاربر نهایی به نمایش در می‌آید ببینند، اما تا کنون قادر به مقایسه تجربه کاربران مختلف با یکدیگر نبودند. برای حل این مشکل، سرویسی با نام Chrome User Experience Report معرفی شده که یک مجموعه داده عمومی از معیارهای اصلی تجربه کاربری وب سایت است و از طریق کاربرانی که در طرح ارسال گزارش آمار استفاده شرکت کرده‌اند، گردآوری می‌شود.

این گزارش اطلاعاتی را از 10،000 منبع مختلف ارائه می‌دهد و توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا تجربه کاربران کروم را در طیف گسترده‌ای از سخت افزارها، نرم افزارها و شبکه‌ها مشاهده کنند. گوگل امیدوار است که این گزارش به توسعه دهندگان کمک کند تا به نقاط قوت کار خود پی برده و مواردی را که احیاناً نیاز به انجام اصلاحات دارند شناسایی کنند و بدین ترتیب وب سایت خود را به مرور زمان بهبود دهند. در حال حاضر این مجموعه داده‌ها تنها بر روی معیارهای بارگذاری تمرکز دارند، اما در پستی که در وبلاگ رسمی گوگل منتشر شده، این شرکت ابراز امیدواری کرده است که در آینده موارد بیشتری را تحت پوشش گزارش‌های خود قرار دهد.

منبعengadget
حسین محمودزاده
حسین محمودزاده عاشق فناوری‌های نو و دنیای تکنولوژیه و به مطالعه و تحقیق در این زمینه علاقه داره. او چندین سال هست که به صورت جدی به نویسندگی در حوزه آی تی می‌پردازه و نویسندگی در وب سایت دیجی رو از مهمترین فعالیت‌هاش در این زمینه به شمار می‌ره. فعالیت در حوزه بازی‌های رایانه‌ای از دیگر علایق او هست و در این زمینه حرف‌های زیادی برای گفتن داره!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید