گوگل به کمک ایستگاه‌های خود وای فای مجانی را به تمام جهان می‌آورد

چندین سال است که گوگل تلاش می‌کند تا دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان گسترش دهد. در حالیکه این کمپانی بالون‌های انتقال اینترنت را آزمایش نمی‌کند و به جان آن به نصب فیبر و وای فای در شهرهای منتخب می‌پردازد، اکنون به نظر می‌رسد این غول تکنولوژی قصد دارد در این مسیر فراتر رفته و با احداث ایستگاه‌هایی در سراسر جهان وای فای مجانی را به سراسر سیاره زمین بیاورد.

ایستگاه گوگل نتیجه همکاری این کمپانی با راه آهن هندوستان است که به وسیله آن گوگل دسترسی به وای فای مجانی را تمام خط راه آهن هندوستان برقرار کرده است. اکنون این کمپانی قصد گسترش این مفهوم را دارد و اعلام کرده به دنبال هدف بزرگتری است، آنقدر بزرگ که بتواند به وسیله آن این برنامه را در دسترس تمام مردم جهان قرار دهد و وای فای مجانی به کافه‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مکان‌های عمومی در سراسر جهان آورده شود.

عملی شدن این هدف اما نیاز به همکاری با ISP ها، توسعه دهندگان زیر ساخت‌ها، زمین‌های بزرگ و سازمان‌هایی که به دنبال ارائه دسترسی وایرلس به مشتریان خود هستند، دارد و گوگل می‌گوید مشوق‌های مالی زیادی برای کسانی که در این پروژه ثبت نام کنند وجود خواهد داشت.

با این حال گوگل تنها کمپانی بزرگی نیست که به دنبال گسترش دسترسی اینترنت در سراسر جهان است، در واقع فیسبوک نیز تلاش‌هایی در این زمینه انجام داده و حتی دولت‌ها و مؤسسات نیز برنامه‌هایی برای تحقق چنین هدفی دارند. امیدواریم چنین اهدافی در نهایت به نفع جوامع و مردم سراسر جهان تمام شود و دسترسی به اینترنت را ساده‌تر کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع neowin
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها