آی پینز

گوگل بر روی ساخت یک سیستم عامل جدید کار می‌کند

مایکروسافت با طراحی ویندوز 10 و ویندوز 10 موبایلی در ساخت ویندوزهای یکپارچه پیشگام است اما اکنون به نظر می‌رسد گوگل با طراحی و ساخت یک سیستم عامل یکپارچه جدید تحت عنوان «Fuschia» قصد دارد ادامه دهنده راه مایکروسافت باشد.

پیش از این شایعاتی منتشر شده بوده که گوگل به دنبال ادغام سیستم عامل کروم و اندروید است، برخی نیز معتقدند از آنجایی که برنامه‌های اندروید بر روی سیستم عامل کروم اجرا می‌شوند ادغام این دو سیستم عامل چندان هم ضرورت ندارد اما این‌ها تاکنون تنها حدس و گمان بودند.

اکنون در صفحه مربوط به Fuschia میتوان این متن را مشاهده کرد: «صورتی+بنفش= Fuschia» اما معنی این جمله چیست؟ می‌توان گفت یکی از دو رنگ صورتی یا بنفش به اندروید تعلق دارد و دیگری مربوط به سیستم عامل کروم است؟ در حال حاضر نمی‌توان با قطعیت درباره سیستم عامل آینده گوگل نظر داد اما با توجه به متن ذکر شده به نظر می‌رسد این سیستم عامل با دو کرنل متفاوت اجرا می‌شود که به دیوایس اجرا کننده بستگی دارند. این دو کرنل LK و Magenta نامیده می‌شوند:

«LK کرنلی است که برای سیستم‌های کوچک طراحی شده و در برنامه‌های تعبیه شده استفاده می‌شود… در سمت دیگر Magenta قرار دارد که گوشی‌ها و کامپیوترهای شخصی مدرن را هدف قرار داده و از پردازنده‌های سریع و مقدار زیادی رم بهره می‌بردهمانطور که مشاهده می‌کنید این توضیحات به شدت بر ادغام سیستم عامل اندروید و کروم دلالت دارد.

با این حال از آنجاییکه گوگل قصد دارد به‌زودی اندروید 7.0 نوقا را منتشر کند، می‌توان نتیجه گرفت هنوز مدت زمان زیادی تا نهایی شدن سیستم عامل جدید Fuschia باقی مانده است. همچنین باید این نکته را در نظر داشت که شاید این سیستم عامل در نهایت به تولید نهایی نرسد چراکه گوگل ایده‌های متفاوتی را آزمایش می‌کند و در صورت مفید بودن آن‌ها می‌توان به ساخت و انتشار نهایی آن‌ها امیدوار بود.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
seyed
seyed
7 سال قبل

بازم سیستم عامل جدید