آنتوان گریزمان هم همکاری خود با شرکت هواوی را لغو کرد!

آنتوان گریزمان ستاره فرانسوی باشگاه بارسلونا با انتشار پستی اینستاگرامی اعلام کرد که همکاری خود با شرکت چینی هواوی را لغو می‌کند. وی علت این اقدام را انتشار گزارش‌هایی مبنی بر همکاری هواوی با دولت چین در سرکوب مسلمانان اویغور اعلام کرده است.

مهاجم 29 ساله بارسلونا از سال 2017 همکاری خود با هواوی را آغاز کرد و یکی از شاخص‌ترین چهره‌های تبلیغاتی این شرکت محسوب می‌شود. وی روز پنجشنبه با انتشار یک بیانیه رسمی در اکانت اینستاگرام که امضای خود را هم در پایین آن قرار داده بود، گفت:

به دنبال سوء ظن شدیدی که در خصوص مشارکت هواوی در توسعه نرم افزار “هشدار اویغور” از طریق شناسایی چهره ایجاد شده، من بلافاصله همکاری خود را با این شرکت قطع می‌کنم.

آنتوان گریزمان

نشریه آمریکایی واشنگتن پست اخیراً گزارش داده که هواوی به همراه یکی دیگر از شرکت‌های فناوری چینی، مشغول تست یک سیستم نرم افزاری تشخیص چهره است که هدف از آن شناسایی اقلیت مسلمان اویغور و ارسال پیام هشدار به مقامات چین است.

هواوی در پاسخ به این گزارش، با وجود تأیید تست‌های انجام شده بر روی سیستم نرم افزاری مذکور، هدف و کارکرد آن را کاملاً متفاوت توصیف کرده است. همچنین این شرکت چینی از گریزمان خواسته تا در جلسه‌ای با مدیران این شرکت حاضر شده و توضیحات لازم را در این خصوص دریافت کند.

منبع ad
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها