آی پینز

اطلاعات شخصی 400 میلیون کاربر توییتر در دست هکرها!

توییتر اخیراً تحت هجمه‌ها و فشارهای زیادی قرار دارد و تصمیمات جنجالی ایلان ماسک نیز در این زمینه بی‌تأثیر نبوده‌اند. اما به نظر می‌رسد بدشانسی هم دست از سر این شرکت برنمی‌دارد، چرا که به تازگی یک هکر ادعا کرده که داده‌های خصوصی صدها میلیون کاربر این پلتفرم شبکه اجتماعی را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش جدیدی که امروز منتشر شده، هکر مذکور مدعی شده اطلاعات حساسی را از 400 میلیون کاربر توییتر در اختیار دارد که در سال 2021 به طور غیرقانونی به دست آمده‌اند. ظاهراً این اطلاعات به خاطر نقصی که در رابط برنامه‌نویسی کاربردی یا همان API توییتر وجود داشته به بیرون درز کرده و بعد از آن، حفره مذکور توسط کارشناسان تیم امنیتی توییتر مسدود شده است. با این حال، این هکر با نام «Ryushi» به ایلان ماسک و توییتر پیشنهاد داده که این داده‌ها را با قیمت گزاف 200 هزار دلار آمریکا به آن‌ها بفروشد. البته، اگر توییتر این پیشنهاد را نپذیرد و اطلاعات به صورت عمومی منتشر شوند، هیچ بعید نیست که با جریمه سنگین‌تری از سوی نهادهای قانونی مواجه شود.

Ryushi در فروم هک Breached گفته:

بهترین گزینه شما برای جلوگیری از پرداخت 276 میلیون دلار جریمه نقض GDPR مانند فیسبوک (به دلیل افشای اطلاعات 533 میلیون کاربر) این است که این داده‌ها را خودتان خریداری کنید … پس از آن من تمام این اطلاعات را حذف کرده و دیگر آن را به کسی نخواهم فروخت.

هک توییتر

وی برای اثبات ادعای خود، نمونه‌ای از داده‌های بیش از 1000 کاربر را که شامل تعدادی از افراد مشهور نیز می‌شود، به اشتراک گذاشته است. این اطلاعات حاوی داده‌های حساسی مانند آدرس ایمیل، نام کاربری، تعداد دنبال کنندگان، تاریخ ایجاد حساب و شماره تلفن برخی از کاربران است.

این هکر همچنین اضافه کرده که اگر توییتر معامله پیشنهاد داده شده را رد کند، او آماده فروش این داده‌ها به خریدارهای متعدد به مبلغ 60000 دلار آمریکا خواهد بود. متأسفانه هنوز مشخص نیست که توییتر چه تصمیمی در رابطه با این موضوع خواهد گرفت و همچنین معلوم نیست اطلاعات خصوصی فاش شده تا چه حد دقیق هستند. بنابراین همچنان با بخش اخبار دیجی رو همراه باشید، چرا که در صورت انتشار خبرهای تکمیلی در این خصوص حتماً آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها