شرکت هرمس استفاده آزمایشی از روبات‌های خودران را آغاز کرد

شرکت پستی هرمس به تازگی استفاده آزمایشی از روبات‌های خودران را در بخش ساوتوارک شهر لندن آغاز کرده است. روبات‌های شش چرخ تولید شده توسط Starship Technologies برای جمع آوری بسته‌ها به جای تحویل آن‌ها، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این پروژه به عنوان یک طرح پایلوت در آلمان نیز اجرا شده و در آن روبات‌ها برای تحویل دادن بسته‌ها به برخی از مناطق حومه شهر هامبورگ، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

اما یکی از کارشناس در این باره معتقد است که اگر استفاده از چنین امکاناتی عادی شود، ممکن است با برخی واکنش‌های شدید نیز در این زمینه مواجه شویم.

starship robot - شرکت هرمس استفاده آزمایشی از روبات‌های خودران را آغاز کرد

پروفسور اندی میا (Andy Miah) از اساتید دانشکده محیط زیست و علوم زندگی در دانشگاه سالفورد می‌گوید:

در حال حاضر، در شهرهای بزرگ، به دلیل تعداد زیاد مردم، به سختی می توان در خیابان‌ها راه رفت.

حال با عملی شدن این طرح، علاوه بر انسان‌ها باید مراقب برخورد با ربات‌ها هم باشیم. مطمئن نیستم که این تکنولوژی دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

ماشین آلات ساخت Starship Technologies توسط سرویس Just Eat و به منظور تحویل مواد غذایی در بخش‌هایی از لندن، نیز استفاده می‌شود.

آن‌ها 55 سانتی‌متر ارتفاع و 70 سانتی‌متر طول دارند. همچنین وزن آن‌ها برابر با 18 کیلوگرم بوده و حداکثر می‌توانند با سرعت 6.4 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.

هرمس از ربات‌های خود تنها در شعاع دو مایلی از مرکز کنترل خود، و در تعداد محدودی از عملیات 30 دقیقه‌ای خود، استفاده می‌کند تا عملکرد آن‌ها مورد ارزیابی قرار دهد.

هر ربات قادر به حمل محموله حداکثر 10 کیلوگرمی در داخل یک محفظه امن می‌باشد که مشتریان می‌توانند با استفاده از کدی که به گوشی هوشمندشان ارسال می‌شود، به آن دسترسی داشته باشند.

تصور می‌شود که روبات‌های خودران مزایای بیشتری نسبت به درون‌های هوایی (هواپیماهای بدون سرنشین)، داشته باشند و از مزایای آن‌ها می‌توان به توان حمل محموله‌های سنگین‌تر و نقض نکردن قوانین حمل و نقل هوایی، اشاره کرد.

SELF DRIVING ROBOT - شرکت هرمس استفاده آزمایشی از روبات‌های خودران را آغاز کرد

پروفسور میا در این باره می‌گوید:

در آسمان، ما هنوز به این مسئله فکر می‌کنیم که یک بزرگراه مخصوص درون‌ها چگونه باید باشد و همچنین باید یک تکنولوژی پیچیده برای اجتناب از برخورد این وسیله‌ها با هم، طراحی نماییم.

در مقابل، ربات‌های زمینی Starship تحت نظارت نزدیک‌تری توسط اپراتورهای انسانی خواهند بود.

هر یک از ناظرین، سه عدد از ربات‌ها را از طریق دوربین‌های نصب شده بر روی آن‌ها، نظارت کرده و عبور آن‌ها از جاده‌ها و همچنین دیگر شرایط چالش برانگیز را کنترل خواهند کرد.

در همین حال، Starship می‌گوید یک اپراتور حداکثر قادر به کنترل 100 روبات خواهد بود، که این مسئله می‌تواند در کاهش هزینه فعالیت‌های این شرکت بسیار مؤثر باشد.

منبع talevius

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.