ساخت قطار سریع السیر توسط ایلان ماسک

فرودگاه شیکاگو یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا است. در حال حاضر، اگر شما قصد سفر با قطار معمولی از این فرودگاه به مرکز شهر را داشته باشید، باید حدود 40 دقیقه را در راه بگذرانید.

اما به نظر می‌رسد که این زمان نسبتا طولانی، قرار است به فقط 12 دقیقه تبدیل شود: شرکت The Boring Company با مدیریت ایلان ماسک به تازگی برنده‌ی مزایده‌ای شده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد از فرودگاه بین‌المللی O’Hare در شیکاگو، به مرکز شهر، یک قطار سریع السیر افتتاح کنند.

خط ریلی جدید که Chicago Express Loop نام دارد، این سفرهای 12 دقیقه‌ای را در وسایل نقلیه‌ی الکتریکی جدیدی که خود شرکت “اسکیت” نامیده است، ممکن می‌سازد. مبدا و مقصد این خط‌ها ترمینال‌های جدید فرودگاه و ابرایستگاهی در مرکز شهر خواهد بود. این سفر به طور متوسط چه توسط تاکسی و چه خط قطار معمولی فرودگاه، حدود 30 تا 40 دقیقه زمان می‌برد. این اسکیت‌ها می‌توانند هر 30 ثانیه هم سر برسند بنابراین مسافران زمان انتظار زیادی را تجربه نخواهند کرد؛ زیرا این خط 20 ساعت در روز و 7 روز هفته فعال هستند.

به گفته‌ی شرکت بورینگ، قیمت‌ها هنوز نهایی نشده‌اند؛ اما قیمت آن‌ها کمتر از نیمی از قیمت تاکسی‌، ولی بیشتر از قیمت قطار معمولی خواهد بود. مسافرین در یک وسیله‌ی نقلیه‌ی 8 تا 12 نفری قرار می‌گیرند که تا 150 مایل بر ساعت می‌تواند سرعت داشته باشد. تونل‌های حفاری شده هم 3.5 متر عرض خواهند داشت و در عمق 9 تا 18 متری زمین قرار می‌گیرند. وسایل نقلیه‌ی تک سرنشین هم ظاهرا در دسترس خواهند بود.

ایستگاه فرودگاه O’Hare

اسکیت‌های مذکور، طراحی کلی مشابه با ماشین تسلا مدل X دارند و به صورت مکانیکی در یک ریل سیمانی قرار می‌گیرند؛ هر کدام از کابین‌ها نیز کنترل دمای اتوماتیک، مکان قرارگیری بار و وسایل و اینترنت وای فای خواهد داشت. به گفته‌ی شرکت بورینگ هزینه‌ی کل این پروژه، که صد در صد به صورت خصوصی تامین می‌شود، زیر 1 میلیارد دلار خواهد بود.

شهردار شیکاگو، رام امانوئل در مصاحبه‌ای با Mashable بیان داشت:

پیشرفت تکنولوژی می‌توان به طور کلی باعث پیشرفت شهر شود؛ زیرا هزاران شغل جدید ایجاد می‌شود و شهر را برای نسل‌های آینده به مکانی بهتر تبدیل می‌کند.

این پیروزی در مزایده فصل دیگری در پروژه‌های شرکت بورینگ را رقم می‌زند که هدف آن‌، تبدیل کره‌ی زمین به مکانی بهتر و پاکیزه‌تر برای زندگی است؛ اخیرا این شرکت پروژه‌ای نیز در لس آنجلس استارت زده که تونل‌هایی با جا به جایی سریع السیر در زیر شهر حفر خواهند شد که اولین تونل نیز در اردیبهشت ماه امسال تکمیل شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Mashable
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها