فلای تودی

با نحوه ریست کردن تنظیمات در آی او اس 15 آشنا شوید

اغلب ما زمانی که دچار یک مسئله ادامه‌دار و آزار‌دهنده در مورد گوشی آیفون خود می‌شویم که حل آن به روش‌های معمولی ناممکن به نظر می‌رسد، نسبت به ریست فکتوری کردن گوشی خود اقدام می‌کنیم. از حق نگذریم، این روش در بیشتر مواقع توانسته مشکل مورد نظر را حل کند. اپل با انتشار آی او اس 15، فرایند ریست کردن تنظیمات آیفون و آیپد را اندکی تغییر داده است. با توجه به ضروری بودن این ویژگی برای کاربران، در ادامه یک دستورالعمل سریع برای انجام آن شرح داده شده است. این دستورالعمل، می‌تواند برای کاربرانی که به تازگی وارد فضای آی او اس شده‌اند و همچنین کسانی که اخیرا آی او اس خود را به ورژن نهایی بروزرسانی کرده‌اند، کمک کننده باشد. پس اگر علاقه‌مند هستید که کل تنظیمات آی او اس 15 خود را ریست کنید، با دیجی رو تا انتهای این مقاله همراه باشید.

چطور تنظیمات گوشی آیفون با سیستم عامل آی او اس 15 را ریست کنیم؟

دقیقا چه اتفاقی می‌افتد اگر آیفون یا آیپد خود را ریست تنظیمات کنیم؟ و نکته مهمتر اینکه، آیا با انجام این عمل، تمام داده‌ها از دستگاه آی او اس 15/آیپد او اس 15 پاک می‌گردند؟ برای پاسخ به این سوالات باید گفت، زمانیکه شما دستگاه آی او اس خود را ریست تنظیمات می‌کنید، تمام تنظیمات آن پاک خواهد شد اما نباید نگران از بین رفتن دیتا و فایل‌های رسانه‌ایتان باشید، چون تمام آنها در امانند. اگر با فرایند شخصی‌سازی تمام تنظیمات از ابتدا، مشکلی نداشته باشید، این روش برایتان مطلوب خواهد بود. برای انجام ریست تنظیمات آی او اس 15 مراحل زیر را دنبال کنید.

1- در ابتدای کار، اپلیکیشن تنظیمات را در آیفون یا آیپد خود اجرا کنید.

با نحوه ریست کردن تنظیمات در آی او اس 15 آشنا شوید

2- سپس “General” را انتخاب کنید.

با نحوه ریست کردن تنظیمات در آی او اس 15 آشنا شوید

3- در مرحله بعد، به پایین لیست صفحه‌ی مذکور بروید و گزینه “Transfer or Reset iPhone ” را انتخاب کنید. این همان تغییری است که جلوتر از آن صحبت شد. گزینه‌ی “Reset All Settings” به جای “Reset” به بخش ” Transfer or Reset iPhone” منتقل شده است.

با نحوه ریست کردن تنظیمات در آی او اس 15 آشنا شوید

4- در پایین صفحه باز شده، بر روی گزینه “Reset” ضربه بزنید و در منویی که در صفحه پدیدار شده، گزینه‌ی Reset All Settings را انتخاب کنید.

با نحوه ریست کردن تنظیمات در آی او اس 15 آشنا شوید

5- سپس دستگاه پیغام “enter your device passcode” را به شما نشان می‌دهد. بعد از وارد کردن پسووردتان، یک منو در پایین صفحه برایتان پدیدار می‌گردد و پیغامی برایتان نمایش داده می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد، با اینکار تمام تنظیمات شما ریست خواهد شد و هیچگونه دیتا یا رسانه‌ای حذف نمی‌گردد. با دیدن این پیغام، دوباره بر روی گزینه Reset All Settings ضربه بزنید.

با نحوه ریست کردن تنظیمات در آی او اس 15 آشنا شوید

این تمام کاری بود که باید انجام می‌دادید، حالا دستگاه شما ری استارت می‌گردد و تمام تنظیماتتان بازنشانی می‌شود. این روش در زمانی که گوشیتان با مشکلات وای فای یا بلوتوث روبرو شده یا ایرتگ آن کار نمی‌کند، بسیار کاربردی خواهد بود.

با انجام ریست تنظیمات، هیچ دیتایی را از دست نمی‌دهید

همان‌طور که در بالاتر گفتیم، زمانی که گوشی‌تان با مشکلاتی روبرو شد که توسط ترفندهای معمولی قابل حل نبود، بدانید که امتحان کردن این روش مجانی است و در انتهای کار، تمام دیتای شما نیز در جای خود باقی خواهد ماند. ریست تنظیمات برخلاف ریست فکتوری کردن کل گوشی، تغییری در اطلاعات شخصی شما نمی‌دهد.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها