چگونه اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز 10 را تغییر دهیم

how to change windows 10s default apps
اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز 10

چند هفته ای است مایکروسافت ویندوز 10 را منتشر کرده است و در این مدت کوتاه کاربران بسیاری سیستم عامل دستگاه خود را به این این ویندوز ارتقا داده اند.اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که با اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز 10 رابطه خوبی برقرار نمی کنید و می خواهید آنها را به نرم افزارهای کلاسیک ویندوزی تغییر دهید با راهنمای تغییر اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز 10 در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

windows 10 setting

در ویندوز 10 به سرعت می توان اپلیکشن های پیش فرض را تغیر داد.کافی است وارد منوی استارت  شوید و گزینه setting را انتخاب کنید. سپس در این صفحه وارد منوی System شوید و از سمت چپ گزینه Default apps را انتخاب کنید.

windows 10 setting 2

خوب همانطور که مشاهده می کنید در این پنجره اپلیکیشن هایی مختلف وجود دارد.کافی است روی هر کدام که مایل به تغییر آن هستید کلیک کنید و اپلیکیشن پیش فرض مورد نظر را انتخاب کنید.windows 10 setting 1

اما اگر هنوز اپلیکیشن پیش فرض انتخاب نشده باشد، شما باید روی گزینه “Choose a default” کلیک کنید تا اپلیکیشن ها و نرم افزارهای کلاسیک شناخته شده نمایان شوند.کافی است یک از آنها را انتخاب کنید تا برای همیشه آن اپلیکشن فراخوانی شود.

choose-an-app-100608181-large

همچنین می توانید با کلیک روی Look for an app in the Store به استور اپلیکیشن ها مراجعه و اپلیکیشن مناسبی را دانلود کنید.

اگر بخواهید اپلیکیش های پیش فرض را به حالت اولیه برگردایند کمی به سمت پاییت اسکرول کنید، در پایین گزینه “Reset to the Microsoft recommended defaults” روی دکمه Reset  کلیک کنید.

تنظیمات پیشرفته:

خوب در قسمت اپلیکیشن های پیش فرض تنظیمات دقیق تری نیز قرار گرفته است.آیا می خواهید اپلیکیشن پیش فرضی برای فایل های مختلف انتخاب کنید؟به سمت پایین اسکرول کنید و در پایین پنجره روی گزینه Choose default apps by file type کلیک کنید.در صفحه جدید باز شده لیستی حاوی فایلهای مختلف نمایان می شود، که قطعا تعدادی از آنها روی اپلیکیشنی تنظیم شده اند اما ممکن است تعدادی از آنها نیز بدون انتخاب باقی مانده باشند.برای تغییر و یا انتخاب اپلیکشن پیش فرض روی هر کدام از آنها کلیک کنید و اپلیکیشنی مناسبی را انتخاب کنید.

how to change windows 10s default apps

همچنین می توان بر اساس پروتکل های مختلف اپلیکیشن ها را انتخاب کرد، که بعضی اوقات شاید مفید واقع شود.اما برای استفاده معمولی نیازی به آن نمی باشد.

 

لینک کوتاه
هاشم رضاپور
هاشم رضاپور فعالیت خودش را از روزهای اولیه در دیجی رو آغاز کرده و علاقه زیادی به تکنولوژی داره! او چندین سال در حوزه های مختلف علوم رایانه ای، از شبکه گرفته تا برنامه نویسی و طراحی کار کرده و هم اکنون به جز نوشتن در دیجی رو به توسعه و طراحی وب نیز مشغول است.