چطور ویژگی روشنایی خودکار نمایشگر را در آی او اس غیرفعال کنیم؟

روشنایی خودکار یا Auto-Brightness یکی از ویژگی‌های اساسی و مشترک دستگاه‌هایی مثل گوشی هوشمند، لپ تاپ و تبلت است. همانطور که از نام آن پیدا است این ویژگی از یک سنسور روشنایی محیط برای تنظیم خودکار میزان روشنایی نمایشگر بر حسب نور محیط پیرامون استفاده می‌کند. هنگامی که وارد یک محیط روشن می‌شوید (برای مثال، وقتی جلوی نور خوشید قرار می‌گیرید) ویژگی Auto-Brightness به طور خودکار میزان روشنایی صفحه را افزایش می‌دهد. به همین ترتیب، میزان روشنایی هنگام قرار گرفتن در محیط و یا اتاقی تاریک به حداقل می‌رسد.

در حالی که این ویژگی مزایای زیادی داشته و نیازی به گفتن ندارد اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند این قابلیت را غیرفعال کنند و میزان نور صفحه دستگاه خود را به طور دستی کنترل کنند. به همین خاطر، در این مقاله می‌خواهیم نحوه غیرفعال کردن Auto-Brightness در دستگاه آی او اس و آیپد او اس را توضیح دهیم. با دیجی رو همراه باشید.

جای این ویژگی در برنامه Settings در چند نسخه قبلی آی او اس تغییر کرده است و احتمالا در نسخه‌های بعدی نیز در قسمت دیگری از این برنامه قرار می‌گیرد! از همین رو برخی ممکن است برخی از کاربران در پیدا کردن آن دچار مشکل شوند. خاموش و یا غیرفعال کردن ویژگی روشنایی خودکار باعث کاهش مصرف شارژ باتری هم می‌شود؛ بنابراین اگر واقعاً دوست دارید میزان مصرف شارژ باتری آیفون و یا آیپد خود را به حداقل برسانید می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید. اما برای غیرفعال کردن ویژگی Auto-Brightness در آی او اس 13 باید:

  1. برنامه Settings را در دستگاه خود باز کنید.
  2. صفحه را پایین بیایید و Accessibility را انتخاب کنید.غیرفعال کردن Auto-Brightness در آی او اس
  3. در این قسمت، گزینه‌ی Display and Text Size را پیدا و تپ بزنید.غیرفعال کردن Auto-Brightness در آی او اس
  4. باز هم صفحه را پایین بیایید تا به قسمت تنظیمات Auto-Brightness برسید و با زدن روی دکمه کنار آن این قابلیت را خاموش کنید.غیرفعال کردن Auto-Brightness در آی او اس

به همین راحتی انجام شد. میزان روشنایی صفحه نمایش شما دیگر به طور خودکار تغییر نمی‌کند. شما باید به صورت دستی از طریق اپلیکیشن Settings یا  Control Centre میزان روشنایی صفحه را تنظیم کنید.

غیرفعال کردن ویژگی روشنایی خودکار در آی او اس 12

در دستگاه‌هایی که سیستم عامل آی او اس 12 دارند تنظیمات Auto-Brightness در بخش دیگری از تنظیمات Accessibility قرار دارد. برای غیرفعال کردن آن:

  1. برنامه Settings را در دستگاه آی او اس خود باز کنید و به مسیرهای  Settings -> General -> Accessibility بروید.
  2. در قسمت Accessibility صفحه را پایین بیایید تا به Display Accommodations برسید. روی این گزینه تپ کنید.
  3. در این قسمت به راحتی می‌توانید گزینه Auto-Brightness را پیدا و غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن ویژگی Auto-Brightness در نسخه‌های قدیمی‌تر آی او اس:

اگر دستگاهی دارید که نسخه قدیمی تر آی او اس ( قبل از iOS 12) را اجرا می کند، گزینه غیرفعال کردن روشنایی خودکار در یک منوی جداگانه در برنامه Settings قرار دارد. برای دسترسی به آن:

  1. برنامه Settings را باز کنید.
  2. روی Display and Brightness تپ کنید (دستگاه‌های قدیمی تر ممکن است این گزینه با نام ” Brightness and Wallpaper ” ذکر شده باشد).
  3. از این قسمت می‌توانید گزینه Auto-Brightness را غیرفعال کنید.

با استفاده از گزینه هایی که در بالا توضح دادیم می‌توانید در صورت تمایل به راحتی ویژگی روشنایی خودکار صفحه نمایش را در دستگاه آی او اس خود غیرفعال کنید. توصیه می‌شود این گزینه را فعال نگه دارید اما تصمیم نهایی با شما است. همانطور که دیدید جای گزینه Auto-Brightness در نسخه‌های مختلف آی او اس فرق دارد؛ بنابراین اگر در نسخه‌های بعدی آی او اس این گزینه را در قسمت دیگری پیدا کردید تعجب نکنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع maketecheasier
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها