چگونه جلوی هک شدن اکانت اینستاگرام خود را بگیریم؟

سال گذشته، اینستاگرام تایید دومرحله‌ای را برای حساب‌های کاربری فعال کرد و هم‌اکنون با اضافه کردن یک ویژگی، آن را بهبود بخشیده است تا بدین طریق بتوانید جلوی هک شدن اکانت اینستاگرام خود را بگیرید.

تا قبل از این، تایید دومرحله‌ای اینستاگرام فقط با پیام کوتاه انجام می‌شد که البته روش کاملا ایمنی برای دریافت کد‌های امنیتی نیست. به تازگی قابلیتی اضافه شده که به وسیله آن می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را به یک اپلیکیشن تاییدکننده متصل کنید تا حسابتان از قبل هم امنیت بیشتری داشته باشد؛ با ما همراه باشید تا چگونگی آن را برای شما توضیح دهیم.

5b7ef454385cec3f290b9705 How to use an authenticator app for better two factor NO SOUND autoxauto 00001 600x338 - چگونه جلوی هک شدن اکانت اینستاگرام خود را بگیریم؟

اینستاگرام را باز کنید، به پیج خود بروید و روی دکمه‌ی منو در گوشه‌ی بالا سمت راست کلیک کنید. پس از آن به قسمت تنظیمات (Settings) رفته و بخش امنیت و حریم خصوصی (Privacy and Security) را باز کنید. در اینجا شما می‌توانید گزینه‌ی تایید دو مرحله‌ای یا Two-Factor Authentication را ببینید. اگر قبلا از اس ام اس برای تایید دو مرحله‌ای استفاده می‌کردید، گزینه‌ی Text Message را خاموش کنید و Authentication App را انتخاب کنید. در این مرحله، اینستاگرام گوشی‌ شما را برای یک اپلیکیشن تایید مستقل جستجو می‌کند و اگر شما آن را نداشته باشید، یک اپ برای این کار به شما پیشنهاد می‌دهد.

IG2FA - چگونه جلوی هک شدن اکانت اینستاگرام خود را بگیریم؟

یکی از اپلیکیشن‌های محبوب برای این کار، اپلیکیشن Google Authenticator است که در اینجا مشاهده می‌کنید. در صورت داشتن چنین اپلیکیشنی، اینستاگرام شما را به داخل آن هدایت می‌کند و یک کد تایید را از آن می‌گیرد. سپس، شما باید این کد تایید را به اینستاگرام وارد کنید تا تایید دو مرحله‌ای تکمیل شود.

IG2FA2 - چگونه جلوی هک شدن اکانت اینستاگرام خود را بگیریم؟

با داشتن تایید دو مرحله‌ای، حتی اگر شخصی نام کاربری و پسورد شما را داشته باشد، قابلیت دسترسی به حساب شما را نخواهد داشت؛ زیرا در هر ورود یک کد تاییدی مجزا به گوشی شما توسط اپلیکیشن تاییدکننده دریافت می‌شود که اینستاگرام آن را از شما درخواست می‌کند.

بعد از تکمیل تایید دو مرحله‌ای، اینستاگرام به شما 5 کد ریکاوری نیز می‌دهد، می‌توانید از آن‌ها اسکرین‌شات گرفته یا آن‌ها را یادداشت کنید تا در صورتی که به اپلیکیشن تاییدکننده و یا اس ام اس دسترسی نداشته باشید، از آنها برای بازیابی اکانت خود استفاده کنید .همچنین در صورتی که حس کردید کد‌های بازیابی شما لو رفته، می‌توانید از همین قسمت کد‌های جدید دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar