زمان ساخت حساب کاربری جیمیل خود را به راحتی پیدا کنید

زمان ساخت جیمیل

خیلی از مواقع پیش می‌آید که ما توجهی به زمانی که یک حساب کاربری می‌سازیم نداریم. درواقع منطقی هم نخواهد بود که ما زمان دقیق افتتاح حساب‌های مختلفمان را در ذهن و یا در یک کاغذ یادداشت کنیم. اما در این بین دانستن زمان دقیق ساخه شدن حساب کاربری جیمیل می‌تواند برای پروسه بازیابی خیلی مهم باشد. بنابر این بهتر است جهت رخ ندادن هیچگونه مشکی، از این به بعد، زمان ساخت حساب‌های مختلف کاربریتان را در یادداشت نمایید و به همراه خود داشته باشید.

 

اما برای فهمیدن زمان ساخت حساب کاربری جیمیل چه باید کرد؟

نخستین راهی که در این زمینه به فکر می‌رسد، پیدا کردن نخستین ایمیل دریافتی است که خود گوگل برای افتتاح حسابتان به شما فرستاده بود. اما ممکن است باز هم بدشانس باشید و آن را نیز پاک کرده باشید. نگران نباشید چون هنوز هم شما قادر به فهمین آن تاریخ خواهید بود.

در صورت پاک کردن ایمیل ارسالی توسط گوگل در روز افتتاح حسابتان، روش دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا زمان دقیق ساخته شدن حساب کاربریتان را به دست آورید.

برای اینکار ابتدا وارد حساب کاربری جیمیل خود شوید. سپس به آدرس Settings > Forwarding and POP/IMAP بروید. در زیر مجموعه های POP Download، شما یک متن سبز رنگ به نام POP is enabled خواهید دید. در انتهای آن جمله یک تاریخ نوشته شده است. آن تاریخ، زمان ساخته شدن جیمیل شما خواهد بود.

gmail-creation-date

موفق و پیروز باشید

lollipop

سلام من رفتم اما نوشته POP is disabled

قثظش

من هم رفتم دیزابل بود

علی

برای من انیبل بود ولی تاریخ نداشت اصلا یعنی تا اینجا نوشته فقط Status: POP is enabled for all mail همین….
فکر کنم گوگل برای امنیت راه های فهمیدن تاریخ ساخت رو حذف کرده