آی پینز

چگونه پخش اتوماتیک ویدیو در فیسبوک و توییتر را غیر فعال کنیم

در چند ماه گذشته فیسبوک و توییتر ویژگی پخش اتوماتیک ویدیوها را فعال کرده اند، به طوری که وقتی وارد feed و یا timeline در صفحه این دو شبکه اجتماعی می شوید به صورت اتوماتیک ویدیوها شروع به پخش می کنند. شاید این موضوع برای کاربرانی که پهنای باند بالا و حجم نامحدود اینترنتی دارند زیاد مهم نباشد اما قطعا برای کاربران اینرتنت حجمی اهمیت فراوانی دارد. به هر حال اگر قصد دارید که از پخش اتوماتیک ویدیوها در فیسبوک و توییتر جلوگیری کنید در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه پخش اتوماتیک ویدیو در توییتر را متوقف کنیم؟

خوب برای غیرفعال کردن ویژگی  پخش اتوماتیک (auto-play ) وارد ناحیه کاربری خود در توییتر شوید، سپس روی تصویر پروفایل خود کلیک کرده و از فهرست گزینه Settings را انتخاب کنید.

twitter-settings-100610310-large

 

خوب حالا وارد بخش تنظیمات کاربری خود شده اید. کمی به پایین اسکرول کرده و گزینه  “Video Tweets” را پیدا کنید و در کنار آن تیک گزینه  “Video autoplay” را بردارید.

twitter-video-tweets-100610313-large

در صفحه شناور ظاهر شده گزینه آخر Never play videos automatically را انتخاب کرده و دکمه Save Changes را در پایین صفحه بزنید. در ادامه بار دیگر رمز عبور توییتر خود را وارد کنید تا تغییرات اعمال شود.

twitter-screenshot-100610315-medium

خوب کار تمام است دیگر ویدیو ها به صورت اتوماتیک پخش نخواهند شد.

چگونه پخش اتوماتیک ویدیو در فیسبوک را متوقف کنیم؟

توقف ویژگی پخش اتوماتیک ویدیو(auto-play ) در فیسبوک هم بسیار ساده است.وارد ناحیه کاربری خود در فیسبوک شده و روی فلش رو به پایین کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

facebook-video-settings-100610320-large

در صفحه باز شده از لیست سمت چپ گزینه Video را انتخاب کنید، سپس گزینه “Auto-Play Videos” را روی Off قرار دهید

facebook-video-off-100610309-large

اگر از اپلیکیشن موبایل فیسوبک استفاده می کنید در سیستم عامل اندروید از منوی همبرگری  وارد قسمت App Settings > Videos play automatically شوید و آن را روی Off قرار دهید. اما اپلی ها در آیفون و یا ایپد باید از منوی ناوبری وارد قسمت Settings > Videos > Autoplay شوند و آن را روی Off تنظیم کنند.

fb-screenshot-100610314-medium

لذت ببرید 🙂

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد