خلاقیت کده؛ نحوه ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده

نحوه ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده

با خلاقیت کده‌ای دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم و باز هم می‌‌خواهیم ایده‌ای نو و خلاقانه را معرفی نماییم. حتماً همه شما با سری گلکسی نوت سامسونگ آشنایی دارید؟ بله، همان سری از محصولاتی که انفجار باتری پرچمدارش (گلکسی نوت 7) دردسرهای فراوانی برای این کمپانی کره‌ای ایجاد کرد. یکی از ویژگی‌های ممتاز و نقاط قوت سری گلکسی نوت، قلم استایلوس خوب و خوش ساخت آن می‌باشد که کاربران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. با اینکه استفاده از تکنولوژی قلم استایلوس برای کار کردن با صفحه نمایش گوشی‌ها، به قبل از تولید صفحات لمسی امروزی برمی‌گردد، اما هنوز هم برخی از سازندگان با حفظ آن به عنوان یک ابزار جانبی سعی در ارائه محصولی کامل دارند.

گلکسی نوت 7
گلکسی نوت 7 سامسونگ

اگر شما هم به استفاده از این نوع قلم‌ها علاقه‌مند شده‌اید، اما گوشی و یا تبلتی که خریداری کرده‌اید، هیچ قلمی در داخل جعبه خود نداشته است، لازم نیست نگران باشید زیرا با صرف هزینه‌ای نسبتاً کم می‌توانید یک قلم استایلوس جداگانه خریداری نمایید. اما صبر کنید، بهتر است قبل از این که اقدام به خرید کنید، حداقل یک بار هم که شده آن را امتحان کرده و از کاربردی بودن این نوع قلم برای مصارفی که دارید، اطمینان حاصل کنید. در خلاقیت کده امروز طرز ساخت یک قلم استایلوس ساده را خدمت شما ارائه خواهیم کرد تا بتوانید در خانه و با کمترین هزینه، استفاده از این ابزار را امتحان کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده

لوازمی که برای ساخت این قلم استایلوس نیاز داریم بسیار ساده بوده و تقریباً همه شما در خانه خود آن‌ها را در اختیار دارید. این لوازم عبارتند از:

  • یک مداد معمولی (تراش نخورده)
  • مقداری فویل آلومینیومی
  • و البته گوشی هوشمند!

ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 1)یک تکه از فویل آلومینیومی را مطابق تصویر بر روی یک سطح صاف پهن کرده و سپس آن را دور مداد بپیچانید. البته این کار را طوری انجام دهید که کمی از فویل اضافه بماند تا بتوانید آن را دوباره به روی مداد برگردانده و قسمت انتهای قلم را کاملاً یکدست نمایید. در ضمن اگر مداد شما از نوع پاک‌کن دار است، بهتر است قسمت پاک‌کن را به عنوان نوک استایلوس در نظر بگیرید.

ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 2)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 3)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 4)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 5)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 6)کار تمام شد! قلم را در دست گرفته و به راحتی با صفحه لمسی گوشی و یا تبلت کار کنید. البته دقت کنید که هنگان گرفتن قلم، حتماً باید انگشتانتان با فویل آلومینیومی در تماس باشد.

ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 7)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 8)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 9)توجه: این قلم استایلوس بر روی صفحات لمسی خازنی کار می‌کند و بنابراین در مورد گوشی‌های لمسی قدیمی ممکن است کارایی نداشته باشد.

یک نکته جالب: حتی اگر تهیه مداد و فویل آلومینیومی هم برایتان مقدور نباشد (!)، می‌توانید از یک باتری قلمی معمولی هم به عنوان قلم استایلوس استفاده کنید.

ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 10)ساخت یک قلم استایلوس بسیار ساده (تصویر 11)امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم راضی بوده باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در مورد این بخش هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید