فلای تودی

چگونه یک ویدئو را به گیف تبدیل کنیم؟

چگونه گیف بسازیم؟

گیف یک راه بسیاری عالی برای بیان احساسات است. این تصاویر متحرک چیزی بیش از 1000 کلمه می‌گویند و کوتاه‌تر و مختصرتر از ویدئوهای کامل و طولانی هستند. شاید تا به حال از خود پرسیده‌ باشید که چگونه می‌توان یک گیف ساخت؟ برای جواب دادن به این سوال می‌خواهیم در مقاله امروز، نحوه‌ی ساخت گیف‌ها را به شما آموزش دهیم. بعد از این آموزش می‌توانید گیف وایرال بعدی خود را بسازید. با دیجی رو همراه باشید.

1. ساخت گیف با استفاده از Giphy

ساخت گیف با استفاده از Giphy

بسیاری از سرویس‌های خودکار آنلاین می‌توانند گیف بسازند که از جمله آن‌ها می‌توان به Ezgif ،Gfycat و Giphy اشاره کرد. در مقاله امروز می‌خواهیم از سرویس آخر استفاده کنیم که قهرمان بلامنازع در بین سرویس‌های ساخت گیف به شمار می‌رود که احتمالا به خاطر کتابخانه گسترده، سهولت استفاده و کیفیت آن می‌باشد. به اشتراک گذاری گیف با دیگران راحت‌تر بوده و به همین خاطر Giphy یک سرویس ساخت گیف رو به رشد بوده است. فرایند ساخت گیف در Giphy مشابه دیگر سرویس‌های آنلاین سازنده گیف می‌باشد. اما چگونه می‌توانید در Giphy یک گیف بسازید:

 1. با استفاده از هر مرورگری، به سایت Giphy.com بروید.
 2. برای ورود به GIF Maker، روی Create در گوشه بالای سمت راست تب بزنید.
 3. شما سه گزینه را مشاهده خواهید کرد. هر یک از آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر یا ویدئوهایی که آپلود کرده‌اید را به گیف تبدیل کنید. از طرف دیگر، می‌توانید برای هر ویدیوی آنلاین از جمله ویدئوهایی که در یوتیوب یا ویمئو وجود دارد، آدرس URL را وارد کنید. ویدئوها باید کمتر از 100 مگابایت بوده یا ویدئویی 15 ثانیه‌ای باشند.
 4. از اسلایدها برای انتخاب زمان شروع و مدت زمان گیف استفاده کنید.
 5. Continue to decorate را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید گیف خود را با زیرنویس‌ها، فیلترها، برچسب‌ها و نقاشی‌ها شخصی‌سازی کنید.
 6. پس از اتمام، گزینه Continue to upload را انتخاب کنید.
 7. برچسب‌های خود را انتخاب کرده و Upload to Giphy را بزنید.

برای ساختن گیف با استفاده از گوشی خود نیز می‌توانید از نرم‌افزارهای گیف‌ساز استفاده کنید.

2. ساختن گیف با استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ

کسانی که به دنبال ساخت گیف‌هایی عالی هستند و به صوزت جدی آن را دنبال کرده و در کار خود به آن نیاز دارند می‌توانند به سراغ فتوشاپ بروند. با استفاده از این نرم‌افزار حرفه‌ای اختیار و آزادی بیشتری دارید و می‌توانید گیف را هر طور که می‌خواهید شخصی‌سازی کنید. برای ساخت گیف با استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه فتوشاپ را در کامپیوتر خود باز کنید.
 2. به قسمت File بروید.
 3. مکان‌نمای خود را روی Import گذاشته و Video Frames To Layers را انتخاب کنید.
 4. یک ویدئو را انتخاب کرده و گزینه Open را بزنید.
 5. اگر می‌خواهید همه‌ی ویدئو به گیف تبدیل شود گزینه From Beginning To End را روشن بگذارید.
 6. برای کوتاه کردن ویدئو، گزینه Selected Range Only را انتخاب و از کنترل‌های قطع ویدئو برای مشخص کردن نقطه شروع و پایان گیف استفاده کنید. همچنین می‌توانید فریم‌های مورد استفاده را محدود کنید.
 7. حال می‌توانید لایه‌ها و فریم‌ها را همانند تصاویر در فتوشاپ ویرایش کنید. تصحیح رنگ، میزان روشنایی، کنتراست و هایلایت‌ها تنها چند گزینه ‌ای هستند که در اختیار شما قرار دارد.
 8. هنگامی که گیف ساخته شد گزینه  File را انتخاب کنید، نشانگر خود را روی Export قرار دهید و Save For Web (Legacy)… را انتخاب کنید.
 9. در این جا، می‌توانید در قسمت تنظیمات تغییرات دلخواه را اعمال نمایید و یا می‌توانید روی Save کلیک کرده و گیف خود را دریافت کنید.
منبع androidauthority
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها