انتقال و پشتیبان‌گیری از تمامی مخاطبان در گوشی اندرویدی

مخاطبان به عنوان یک هسته مرکزی و مهم در تلفن ما شناخته می‌شوند و بدون آن‌ها باید ده‌ها (یا شاید صد ها) شماره تلفن را به خاطر بسپاریم. با این حال از دست رفتن مخاطبان در تلفن مشکلی است که کاربران بارها با آن مواجه می‌شوند، اما متاسفانه اکثرا هربار آن را جدی نمی‌گیرند.

از دست دادن مخاطبان ممکن است به دلایلی نظیر ارتقاء به تلفن جدیدتر، ریست تلفن و … رخ دهد. در این زمینه برخی کاربران از اپلیکیشن‌هایی جهت مدیریت مخاطبان و ذخیره آن‌ها در سیم کارت استفاده می‌کنند؛ نظیر اپلیکیشن Contact 2 Sim. بدین ترتیب هر بار با قرار دادن سیم کارت در یک تلفن به راحتی تمام مخاطبین در دسترس هستند.

اما شاید بسیاری از کاربران آماتور سیستم عامل اندروید نداند که امکان ذخیره و پشتیبان گیری از مخاطبان در اکانت گوگل وجود دارد. بدین ترتیب مخاطبان را در پلتفرم‌های مختلف نیز در اختیار خواهید داشت. اما پروسه انتقال مخاطبان به چه صورت است؟ در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

پروسه انتقال بسته به نوع و مدل تلفن شما فرق می‌کند، اما بسیار ساده است: به اپلیکیشن Contacts یا همان مخاطبان مراجعه کنید (در برخی تلفن‌ها بخش people) و بر روی آیکون سه نقطه در بالا و سمت راست کلیک نمایید. البته در تلفن‌های سامسونگ می‌توانید دکمه منوی سامسونگ را بزنید.

در پایین قسمت Contacts to display بر روی گزینه DEvice کلیک کنید تا تنها مخاطبان بک آپ گرفته نشده نمایش داده شوند. حالا دوباره با لمس آیکون سه نقطه گزینه Import/Export را بزنید؛ حالا می‌توانید موارد ذخیره نشده را در فایلی با فرمت vcf بر روی حافظه تلفن ذخیره کنید. اگر تلفن شما را در به اشتراک گذاری ترغیب می‌کند، کافیست به صورت پیام متنی آن را برای خود ارسال کنید.

این فایل vcf شامل تمامی مخاطبان ذخیره نشده در اکانت گوگل شما می‌شود. در برنامه مدیریت فایل خود آن را باز کنید و تلفن از شما در زمینه import آن سوال می‌پرسد. تایید را زده و حتما اکانت گوگل خود را انتخاب کنید. حالا می‌توانید مطمئن باشید که هرگز مخاطبان خود را از دست نخواهید داد.

اگر از تلفن اندرویدی استفاده می‌کنید، حتما مخاطبان خود را در اکانت گوگل همگام سازی کنید تا هیچ وقت آن‌ها را از دست ندهید (نیگل فرانکو – توییتر 2013)

همانطور که گفتیم، علاوه بر این روش، امکان ذخیره فایل‌ها بر روی سیم کارت کاربران نیز وجود دارد و این کار را علاوه بر بخش مخاطبان تلفن های اندرویدی، می‌توان به کمک اپلیکیشن‌های جانبی انجام داد. مدیریت مخاطبان ذخیره شده در سیم کارت با اپلیکیشن contact 2 sim بسیار ساده و مناسب است. نسخه پیشرفته این برنامه را نیز می‌توانید در وب سایت های فارسی زبان اندرویدی بیابید.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد