تعیین نوع کانکشن پیش فرض USB در اندروید مارشملو

اگر شما هم گوشی اندرویدی خود را به نسخه مارشملو (6.0) به روز رسانی کرده باشید، حتما در زمان اتصال آن به رایانه با چنین مشکلی مواجه می‌شوید: در اندروید 6 پس از اتصال USB، تلفن به صورت پیش فرض به حالت شارژ در می‌آید و جهت انتقال فایل باید حتما آن را در منوی نوتیفیکیشن‌ها تغییر دهید. بدین ترتیب جهت اتصال کانکشن MTP و یا PTP باید حتما چند مرحله طی شود.

در نسخه‌های قدیمی اندروید حق انتخاب حالت پیش فرض و همیشگی اتصال USB وجود داشت، با این حال به نظر می‌رسد این گزینه در اندروید 6 مارشملو ناپدید شده است. اما در واقع مکان این بخش تغییر کرده است و جهت استفاده از آن باید حالت توسعه دهنده – Developer Options – را فعال کرده باشد. در ادامه مراتب این کار را برایتان شرح می‌دهیم.

جهت تعیین حالت پیش فرض اتصال USB در این نسخه اندروید باید حالت توسعه دهنده فعال گردد؛ بدین منظور به بخش Setting > About Phone رفته و چندین بار بر روی Build Number ضربه بزنید. حالا باید گزینه Developer Options در منوی تنظیمات تلفن قرار گرفته باشد.

حالا به بخش مربوطه رفته و در میان گزینه‌ها به دنبال عبارت “Select USB Configuration” بگردید.  حالا با انتخاب این گزینه می‌توانید حالت پیش فرض اتصال مربوطه را به صورت دائم تغییر دهید.

تعیین نوع کانکشن پیش فرض USB در اندروید مارشملو

حالا دستگاه را به رایانه وصل کرده و منتظر بمانید. اگر هنوز هم آیکون تلفن در ویندوز اکسپلورر نمایش داده نمی‌شود، احتمالا باید چند ثانیه جهت شناخته شدن درایورها به سیستم زمان دهید. این اتفاق ممکن است با وصل همان نوع اتصال قبلی نیز در سیستم رخ دهد. دستگاه را از اتصال خارج نکنید و منتظر نصب درایور ها بمانید. بدین ترتیب دفعات بعد که دستگاه را به رایانه وصل می‌کنید، شیوه اتصال پیش فرض مورد نظرتان فعال می‌گردد.

تعیین نوع کانکشن پیش فرض USB در اندروید مارشملو

این تغییر در سیستم عامل اندروید تا حدی غیر ضروری بود. حالا کاربران جهت استفاده از آن باید حتما حالت توسعه دهنده تلفن خود را فعال کنند و همین موضوع کمی غافلگیر کننده به نظر می‌رسد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع addictivetips
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.