چطور عکسی را در گوگل جستجو کنیم؟

خیلی از ما روزانه از گوگل استفاده می‌کنیم، اما کدام مان از ترفندهای آن باخبریم؟یادگیری یک سری از این راهکارها و ترفندها کمک می‌کند که استفاده‌ای مؤثرتر از این سرویس داشته باشیم. یکی از این ترفندها جست‌وجو لز طریق عکس است. با این ترفند شما می‌توانید منبع و منشأ عکس‌ها را پیداکرده و بدانید که توضیحات مربوط به آنها چیست.

در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور بر روی وب، اندروید و آی‌اواس عکسی را جستجو کنید.

چطور بر روی وب تصویری را در گوگل جست‌وجو کنیم؟

1_ وارد google.com شوید.

2_ در گوشه‌ی بالا سمت راست بر روی images کلیک کنید.

3_ حال 2 گزینه پیش روی شماست؛ یا می‌توانید گزینه‌ی paste image URL را انتخاب کرده و آدرس اینترنتی مربوط به یک عکس را وارد کنید یا بر روی Upload an image کلیک کرده، گزینه‌ی choose file را انتخاب کنید و سپس از یکی از عکس‌هایی که روی هارد درایوتان سیو است استفاده کنید.

چطور عکسی را با استفاده از موبایل در گوگل سرچ کنیم؟

متأسفانه وقتی از طریق اندروید یا آی‌اواس از گوگل استفاده می‌کنید آیکون دوربین را در صفحه‌ی هوم پیج گوگل مشاهده نمی‌کنید، اما می‌توانید از این راه استفاده کنید.

1_ عکسی که می‌خواهید را از طریق یکی از وب‌سایت‌ها پیدا کنید.

2_ روی عکس طولانی نگه‌دارید.

3_ در منوی بازشده بر روی گزینه‌ی Search google for this Image ضربه بزنید.

متأسفانه در حالت پیش فرض با استفاده از موبایل نمی‌توانید عکس‌هایی که از پیش در گوشی‌تان سیو کرده‌اید را جست‌وجوی گوگلی بکنید، اما اگر حالت مرورگر خود را از موبایل به دسکتاپ تغییر دهید، این مورد امکان پذیر خواهد شد. بدین منظور کافی است در مرورگر کروم از بخش تنظیمات گزینه Desktop site را فعال نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع .makeuseof
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar