آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی

با اینکه گوگل اسیستنت یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین دستیارهای صوتی موجود در بازار است، اما همانند دیگر فناوری های ابداع شده توسط انسان ها، بدون ایراد نیست و ممکن است گاهی اوقات باعث کلافه شدن کاربران دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند شود. یا حتی اگر هیچ ایرادی هم در عملکرد گوگل اسیستنت وجود نداشته باشد، ممکن است به عنوان یک کاربر محتاط و محافظه کار ترجیح دهید به خاطر حفظ هر چه بیشتر حریم خصوصی و پرهیز از مخاطرات احتمالی، این دستیار مجازی را در گوشی خود غیرفعال کنید. در هر صورت، اگر چنین تصمیمی گرفته اید در ادامه مطلب با دیجی رو همراه باشید تا نحوه غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی های اندرویدی را با هم مرور کنیم.

برای غیرفعال کردن کامل دستیار صوتی گوگل اسیستنت در گوشی، تبلت یا هر دستگاه اندرویدی سازگار دیگری، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه گوگل اپ (Google app) را در گوشی خود اجرا کنید
  • بر روی گزینه بیشتر (More) در انتهای صفحه و سمت راست، کلیک کنید
  • بر روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید
  • بر روی گزینه گوگل اسیستنت (Google Assistant) کلیک کنید
  • در صفحه ظاهر شده به سمت پایین و جایی که لیست دستگاه‌های اسیستنت (Assistant devices) نمایش داده، بروید. در این بخش تمامی دستگاه هایی را که با حساب کاربری شما به گوگل اسیستنت متصل شده اند، مشاهده خواهید کرد.
  • بر روی نام دستگاه مورد نظر خود لمس کرده و در صفحه باز شده دکمه مربوط به دستیار صوتی را به حالت غیرفعال درآورید.

برای غیرفعال کردن گوگل اسیستنت می توان از دستورات صوتی خود این دستیار هوشمند نیز استفاده کرد! برای این منظور باید دستور “Hey Google, turn yourself off” را به گوگل اسیستنت بدهید تا راهنمای لازم جهت غیرفعال کردن آن به شما ارائه شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar