آموزش استفاده از Street View گوگل مپ در اندروید

How to use Street View on Android

اگر گوشی یا تبلت اندرویدی دارید احتمالاً متوجه این شده‌اید که اپ گوگل مپ (که به صورت پیش‌فرض در بیشتر گوشی‌های اندروید وجود دارد) قابلیتی به نام Street View دارد، امکانی که به ما اجازه می‌دهد به شیوه‌ای که شاید دهه‌ها قبل حتی نمی‌توانستیم تصورش را بکنیم، جهان را ببینیم.

امکان Street View هنگام سفر به شهری که قبلاً به آن نرفته‌اید می‌تواند بسیار مفید باشد، یا هنگامی که تصمیم گرفته‌اید به کشور جدیدی سفر کنید و قبل از سفر می‌خواهید با محیط آن آشنا شوید. علاوه بر این‌ها استفاده تفریحی از این قابلیت نیز بسیار لذت‌بخش است، قابلیتی که به شما امکان می‌دهد بدون این که واقعاً سفر کنید بتوانید جهان را ببینید (که البته جای سفر واقعی را نخواهد گرفت، اما باز هم چیز خوبی است).

حالا سوال این است که چطور روی گوشی یا تبلت خود از این قابلیت استفاده کنید؟ اول از همه باید اپ گوگل مپ را باز کنید و به دنبال جایی در نقشه بگردید که برایتان جذاب است. وقتی که مکان مورد نظر پیدا شد، روی نقشه به نمایش در خواهد آمد، و نامش در قسمت سفید پایینی صفحه نمایش داده خواهد شد. اگر این قسمت سفید را انتخاب کنید می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این محل به دست بیاورید (اطلاعاتی شامل توضیحات، عکس‌ها و نظرات) و همچنین یک دکمه یا عکس «Street View» را در این قسمت خواهید یافت. با زدن این دکمه وارد Street View‌ می‌شوید و با استفاده از عکس‌های 360 درجه‌ای گوگل، می‌توانید از محوطه مورد نظرتان دیدن کنید.

در حالت Street View می‌توانید از فلش‌های روی صفحه برای جابه‌جاشدن استفاده کنید، اما ممکن است این کار به کندی انجام بگیرد. برای جابه‌جایی سریع تر دو بار روی جایی که می‌خواهید به آن بروید بزنید (که البته ممکن است همیشه کار نکند). و البته می‌توانید با انگشتانتان زوم این و زوم اوت کنید.

راه دیگری برای دسترسی به Street View نگاه داشتن انگشت روی قسمتی از نقشه است. یک پین در آن قسمت گذاشته خواهد شد و قسمت سفیدی به پایین صفحه اضافه خواهد شد. از این قسمت، همانطور که قبلاً نیز گفته شد، می‌توانید عکس‌های 360 درجه گوگل را ببینید، البته اگر چنین عکس‌ّهایی گرفته شده باشد.

همچنین هنگام استفاده از Street View‌ روی گوشی یا تبلت‌تان می‌توانید از قابلیتی استفاده کنید که در کامپیوترهای شخصی برای Street View موجود نیست. با استفاده از سنسورهای گوشی‌تان می‌توانید از قابلیتی به نام «look-around» استفاده کنید. این آیکن در قسمت پایین و سمت راست صفحه وجود دارد. با فعال کردن این قابلیت می‌توانید گوشی خود را به سمت‌های مختلف ببرید (راست، چپ، بالا، پایین) و در Street View زاویه دیدتان را تغییر دهید. برای غیر فعال کردن این قابلیت دوباره آیکن آن را انتخاب کنید.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که این قابلیت به صورت آفلاین در دسترس نخواهد بود. پس اگر در حال استفاده از این قابلیت هستید بهتر است که به به شبکه اینترنت اپراتور همراه‌تان متصل نباشید و به جای آن به یک شبکه Wi-Fi‌ متصل باشید، چون بارگذاری این تعداد عکس، حجم زیادی از اینترنت‌تان را استفاده خواهد کرد.

phonearena