ویژگی تلفظ و ترجمه به برنامه گوگل مپس اضافه شد

این روزها برنامه گوگل مپس (Google Maps) یکی از ملزومات کسانی است که قصد سفر و به ویژه مسافرت خارج از کشور را دارند. خوشبختانه گوگل هم از این مسئله کاملاً آگاه است و مدام در فکر بهبود سرویس نقشه خود می‌باشد. غول فناوری دنیا در جدیدترین اقدام خود در این زمینه، به تازگی قابلیت ترجمه را به گوگل مپس اضافه کرده که علامت آن در کنار نام محل مورد نظر به نمایش در می‌آید و با لمس آن، نام محل یا آدرس مربوطه با صدای بلند تلفظ می‌شود. این ویژگی به گردشگران کمک می‌کند تا راحت تر از همیشه بتوانند به مقصد مورد نظر خود رسیده و از اماکن دیدنی بازدید کنند.

Google Maps audio translation

از این پس در برنامه گوگل مپس، تمامی اماکن دیدنی که به زبانی غیر از زبان مادری کاربر نامگذاری شده‌اند، یک نماد بلندگوی کوچک در کنار خود خواهند داشت که تلفظ صحیح نام آن محل را ارائه کرده و همچنین امکانات ترجمه بیشتری را برای ارتباط برقرار کردن هر چه بهتر کاربر با افراد محلی مهیا می‌کند. برای استفاده از این ویژگی جدید، ابتدا باید برنامه گوگل مپس را به جدیدترین نسخه آن به‌روز کنید (به‌روزرسانی اخیر به صورت تدریجی در دسترس قرار می‌گیرد، بنابراین شاید مجبور شوید حتی تا یک ماه نیز برای دریافت آن صبر کنید). پس از به‌روز کردن برنامه، هیچ کار خاصی لازم نیست انجام دهید و علامت بلندگو و مترجم برای تمامی مکان‌هایی که نامی غیر از زبان پیش فرض گوشی دارند، فعال شده و نمایش داده خواهد شد.

Google Maps translation

فناوری تبدیل متن به گفتار به طور خودکار هر آنچه را که نیاز به ترجمه داشته باشد، تشخیص می دهد. برای ارائه قابلیت‌های ترجمه‌ بیشتر هم برنامه گوگل ترنسلیت (Google Translate) بلافاصله فراخوانی خواهد شد. بنابراین در گوشی‌هایی که به صورت پیش فرض برنامه مترجم گوگل را ندارند، نصب کردن این برنامه هم الزامی خواهد بود.

ویژگی تلفظ و مترجم در گوگل مپس از 50 زبان مختلف پشتیبانی کرده و برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس قرار می‌گیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها