چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویم: نکات مهم و تنظیمات کاربردی

خیلی دوست دارید که قابلیت گذاشتن ویدیوی لایو در اینستاگرام را امتحان کنید؟

دوست دارید که قبل از این کار آشنایی بیشتری با تنظیمات و اتفاقات بعد از ارسال ویدیوی لایو داشته باشید؟

پس بگذارید شروع کنیم.

اینستاگرام چند وقت پیش قابلیت گذاشتن ویدیوی لایو را به اپلیکیشن خود اضافه کرد، قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد به صورت بلادرنگ با دنبال‌کنندگانتان در ارتباط باشید.

در این مقاله به نحوه‌ی استفاده از این قابلیت در استوری‌های اینستاگرام می‌پردازیم. با دیجی رو همراه باشید

چرا لایو؟

اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم استوری‌های اینستاگرام به شما اجازه می‌دهند که عکس‌ها و ویدیوهای خود را در بازه‌ی زمانی 24 ساعته‌ای با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و مخاطبانتان نیز توسط پیامی که در بالای صفحه‌ی فیدشان (صفحه‌ای که در آن پست دیگر کاربران را می‌بینند) دریافت می‌کنند از این به اشتراک گذاری مطلع می‌شوند.

از ‌آن‌جایی که در حال حاضر صفحه‌ی فید اینستاگرام توسط الگوریتمی، شبیه به آن‌چه در فیسبوک شاهدش هستیم، کنترل می‌شود، آپدیت مداوم استوری اینستاگرامتان باعث می‌شود که بتوانید در قسمت‌های بالایی فید مخاطبانتان قرار بگیرید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمکاربرانی که دریافت نوتیفیکیشن خود را خاموش نکرده باشند در صورت لایو شدن شما این پیام را دریافت می‌کنند.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمهر کسی که بخواهد در آن لحظه همراه شما باشد می‌تواند به ویدیوی شما ملحق شود و شما را به صورت زنده ببیند. و البته این اتفاق خوب می‌افتد که می‌توانید در این حالت با مخاطبانتان تعامل داشته باشید و بعد از پایان ضبط ویدیویتان نیز همه چیز پاک می‌شود.

اگر خودتان را جای یکی از مخاطبانتان بگذارید ویدیوی لایو اینستاگرام به این صورت خواهد بود:

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمپس بگذارید ببینیم که چه طور می‌توانیم لایو شویم و چه تنظیمات مهمی در این زمینه وجود دارد.

1.ویدیوی لایو را شروع کنید

برای شروع یک ویدیوی لایو در اینستاگرام روی استوری خود در صفحه‌ی اصلی تپ کنید (آیکنی که عکس شما و علامت + را در کنار خود دارد) یا اگر در صفحه فیدتان پایین رفته‌اید روی آیکن دوربین بالا و سمت چپ صفحه تپ کنید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمبا این کار به صفحه‌ی ارسال استوری می‌روید که چند انتخاب در آن دارید:

لایو: ارسال زنده‌ی ویدیویی که بعد از پایان ضبط آن، پاک خواهد شد.

نرمال: ارسال ویدیو یا عکسی که بعد از 24 ساعت پاک خواهد شد.

بومرنگ: ارسال بومرنگ، ویدیوی تکرارشونده‌ای که بعد از 24 ساعت پاک خواهد شد.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمبرای انتخاب حالت لایو، قسمت انتخاب گزینه‌ها را به چپ بکشید تا لایو انتخاب شود.

تنظیمات استوری اینستاگرام خود را بررسی کنید

قبل از اینکه بخواهید ضبط زنده‌ی ویدیویی خود را شروع کنید بهتر است که سری به تنظیمات استوری اینستاگرام خود بزنید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمسپس مطمئن شوید که همه‌ی تنظیمات اینستاگرامتان همان طور هستند که دوست دارید باشند. برای کسب اطمینان از تنظیمات درست می‌توانید در مورد تنظیمات و نکته‌های مهم این قسمت اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویماین تنظیمات به شما اجازه می‌دهند که مشخص کنید چه کسانی قادر خواهند بود ویدیوی شما را ببینند (یا نبینند) و همچنین اینکه چه کسانی اجازه دارند در مورد استوری‌ها و لایوهایتان به شما پیام دهند.

بیشتر بخوانید:

چطور در ارسال استوری در اینستاگرام حرفه‌ای شویم: نکته‌ها و تنظیمات کاربردی

توجه کنید که گزینه‌ی Save Shared Photos فقط برای استوری‌های معمولی کار می‌کند (عکس‌ها و ویدیوهایتان را در گوشی ذخیره می‌کند) و در مورد ویدیوهای لایو صادق نیست.

دوربین‌تان را بچرخانید

اگر دوربین لایو در جهت اشتباهی قرار گرفته است روی آیکن سمت راست تپ کنید تا دوربین عوض شود.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمبه یاد داشته باشید که در حالت لایو نمی‌توانید از فلش استفاده کنید.

پخش زنده را شروع کنید

بعد از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را انجام دادید می‌توانید شروع به ضبط ویدیو  کنید. در همین هنگام نیز اینستاگرام به مخاطبانتان اطلاع می‌دهد که شما در حال ضبط ویدیوی زنده هستید.

2.ویدیوهای لایو خود را مدیریت کنید

وقتی که در حال پخش زنده هستید خوب است که با چند امکان کلیدی آشنا باشید.

در پایین صفحه می‌توانید تعداد کاربران و بینندگانی که در حال تماشای ویدیوی زنده‌ی شما هستند را ببینید. می‌توانید با با جواب دادن به کامنت‌ها با مخاطبانتان وارد مکالمه شوید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمبا چنین کاری می‌توانید بررسی کنید که آیا مخاطبانتان جذب آن چیزی که در حال نشان دادنش هستید شده‌اند یا نه.

همچنین اگر می‌خواهید امکان کامنت گذاشتن را غیرفعال کنید از آیکن سه نقطه‌ی پایین صفحه استفاده کنید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمهمچنین می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی لایو در بالا و سمت چپ صفحه از میزان زمان سپری شده از ابتدای ویدیویتان مطلع شوید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمبرای اینکه ببینید چه کسانی در حال تماشای پخش زنده‌تان هستند می‌توانید روی تعداد بیننده‌ها در بالا و سمت چپ صفحه تپ کنید. اگر می‌خواهید کسی را بیرون بیندازید روی X کنار نامش تپ کنید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویم3.پخش زنده‌ی خود را پایان دهید

وقتی که زمان پایان دادن به پخش زنده‌تان رسید می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی End در بالا و سمت راست صفحه به پخش زنده پایان دهید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویمبعد از این کار آمار بازدید ویدیویتان را خواهید دید.

چطور در ارسال لایو در اینستاگرام حرفه‌ای شویماز آن‌جایی که اینستاگرام ویدیوهای لایو شما را ذخیره نمی‌کند و در قسمت آمار اینستاگرام نیز نمی‌توانید این اطلاعات را پیدا کنید بهترین شانس‌تان برای ماندگار شدن این تجربه، گرفتن اسکرین شات از صفحه‌ی آمار پخش زنده‌تان است. از آمار بازدید ویدیویتان راضی نیستید؟ شاید وقتش باشد که به فکر زیاد کردن دنبال‌کنندگانتان باشید.

بهترین موقعیت‌ها برای استفاده از پخش زنده در اینستاگرام

خب تا اینجای کار در مورد نحوه‌ی ارسال ویدیوی لایو و تنظیمات آن صحبت کردیم اما چه زمانی برای ارسال چنین ویدیویی مناسب است؟ برای جواب به این سوال می‌توانید به اوقاتی فکر کنید که دوست دارید در همان لحظه چیزی را به اشتراک بگذارید اما لزوماً در گوشی خود ذخیره نکنید.

شاید این چند ایده بتواند مفید باشد:

  • معرفی محصول یا خدمات جدید یا اخبار مهم
  • نشان دادن پشت صحنه‌های انجام کار خاصی
  • شروع تعامل پرسش و پاسخ با مخاطبان
  • صحبت در مورد تغییرات اخیر در شرکت، محل کار یا …
  • جشن گرفتن هنگام موفقیت‌ها

مهم نیست از چه چیزی می‌خواهید پخش زنده داشته باشید، اگر دنبال پلتفرمی می‌گردید که به شما اجازه‌ی پخش زنده‌ی ویدیو به مخاطبانتان را بدهد، لایو در اینستاگرام گزینه‌ی بسیار خوبی است اما از طرفی نیز باید به یاد داشته باشیم که نباید هر چیزی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذاریم.

اگر بتوانیم یک چیز را با اطمینان بگوییم این است که ضبط ویدیوی لایو در اینستاگرام طرفداران زیادی دارد و اینستاگرام نیز با تغییرات خاص خودش در قابلیت پخش زنده بر روی اینترنت، توانسته کاربران خود را هیجان زده و راضی نگاه دارد. مطمئن باشید در صورتی که دنبال‌کنندگانتان از تعداد انگشتان دست بیشتر باشند، در صورت پخش زنده‌ی ویدیو به سراغتان خواهند آمد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع socialmediaexaminer
مطالب مرتبط
3 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
حسین
2 سال قبل

ببخشید چطور میشه با دوربین حرفه ای لایو گذاشت

نسیم
پاسخ به  حسین
10 ماه قبل

منم همین سوال و دارم

حمیدرضا شمس
5 ماه قبل

سلام ، چطور می شود در لایو ایستاگرام نظرات را ببندند ولی علامت question برای نفراتی که لایو را می بینند فعال باشه و با توجه به بسته بودن نطرات از تب کردن روی علامت ? بتونند سوال کنند ؟