آی پینز

آموزش غیرفعال کردن تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در آی او اس 11

کاربران آی او اس 11 در نگاه اول فکر می کنند هیچ راهی برای خاموش کردن حالت تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش، وجود ندارد! زیرا در آی او اس 11 هر وقت از بخش Control Center نوار لغزنده روشنایی را به صورت دستی تنظیم می‌کنیم، با تغییر شرایط نور محیطی دوباره مقدار روشنایی به صورت خودکار تغییر کرده و مقداری که تعیین کرده بودیم از دست می‌رود.

خوشبختانه این تنها ظاهر ماجرا است و اپل هیچ محدودیتی از این لحاظ برای کاربران تعیین نکرده است. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که برخلاف بسیاری گوشی‌های اندرویدی، تغییر دستی میزان روشنایی باعث غیرفعال شدن تنظیم خودکار آن نشده و دوباره پس از تغییر شرایط محیطی، گوشی کنترل میزان روشنایی را به دست می‌گیرد.

پس سؤال این است که چگونه می‌توان تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش را در آی او اس 11 به طور کامل غیرفعال کرد؟

با وجود اینکه امکان این کار وجود دارد، اما اپل تنظیمات مربوط به آن را در دل منوهای بخش Setting گوشی مخفی کرده است. شاید این شرکت اعتقاد دارد که بسیاری از کاربران هیچ نیازی به غیرفعال کردن قابلیت تنظیم خودکار روشنایی نخواهند داشت!

اگر می‌خواهید در آی او اس 11 کنترل روشنایی صفحه نمایش را به طور کامل به صورت دستی در اختیار داشته باشید، ابتدا باید وارد بخش تنظیمات یا Settings شوید. در این بخش بر روی General و سپس Accessibility لمس کنید. در صفحه ظاهر شده بر روی Display Accomodations لمس کنید. حال می توانید با غیر فعال کردن کلید Auto-Brightness، تنظیم خودکار روشنایی را به طور کامل غیرفعال کرده و خودتان آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

در ویدیوی کوتاه زیر می‌توانید روش انجام کار را به صورت تصویری نیز مشاهده کنید:

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها