اچ‌تی‌سی از هدست‌های Vive Pro Eye و Vive Cosmos VR خود رونمایی کرد [CES 2019]

شاید اخیراً بخش تولید گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی به خوبی عمل نکرده است اما بخش Vive این شرکت تایوانی هنوز هم یکی از پیشگامان تولید هدست‌های واقعیت مجازی است. اچ‌تی‌سی امروز در CES از دو محصول جدید خود رونمایی کرد: Vive Pro Eye و Vive Cosmos.

هدست Vive Pro Eye مجهز به ردیابی چشم است، می‌توانید با نگاه خود در منو جابه‌جا شوید و دیگر نیازی به کنترلر ندارید. اچ‌تی‌سی می‌گوید این قابلیت «انقلابی در فضای واقعیت مجازی تجاری است» که به ما می‌گوید مخاطبان هدف این محصول چه کسانی هستند. این هدست به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد شبیه‌سازی‌های تمرینی بهتری ایجاد کنند.

اچ‌تی‌سی از هدست‌های Vive Pro Eye و Vive Cosmos VR خود رونمایی کرد

هدست Pro Eye مجهز به قابلیتی به نام foveated rendering است، این قابلیت کیفیت تصویر بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. به این معنی که تصاویر به جای اینکه در مرکز قفل شده باشند همانجایی خواهند بود که شما به آن نگاه می‌کنید. به این ترتیب هر جا را که نگاه کنید تصویر واضحی دریافت می‌کنید. دیگر نیازی نیست سر خود را بچرخانید و چشمان خود را ثابت نگاه دارید، حالا دیگر می‌توانید با نگاه‌تان جابه‌جا شوید.

اچ‌تی‌سی از هدست‌های Vive Pro Eye و Vive Cosmos VR خود رونمایی کرد

نکته‌اش این است که این هدست نگاه شما را دنبال می‌کند و از این داده‌ها برای تحلیل استفاده می‌شود.

از طرف دیگر هدست Vive Cosmos مجهز به چهار دوربین ردگیری از درون هدست به بیرون است و صفحه‌ي نمایش آن به بالا جمع می‌شود، به این ترتیب دیگر نیازی به دوربین‌های ردگیری بیرونی نیست. اچ‌تی‌سی این هدست را با هدف استفاده در هر مکانی تولید کرده است. احتمالاً Cosmos فقط برای بازی‌های کامپیوتری نیست اما جزئیات بیشتری در این مورد توسط شرکت منتشر نشده است.

کنترلرهای حرکتی بازطراحی شده‌اند و حالا بیش از آنکه شبیه کنترلرهای نسل قبلی Vive باشند شبیه Oculus Touch هستند. در این کنترلرها یک حلقه‌ی ردگیری و جوی‌استیک و کمی نور جذاب دریافت می‌کنید.

اچ‌تی‌سی از هدست‌های Vive Pro Eye و Vive Cosmos VR خود رونمایی کرد

هدست Vive Cosmos در Vive Reality System اجرا می‌شود که طراحی دوباره‌ای از نرم‌افزار Vive است، این طراحی جدید جابه‌جایی بین تجربه‌های واقعیت مجازی را روان‌تر از قبل می‌کند.

در نهایت نیز Viveport Infinity اشتراک ماهیانه‌ي جدیدی است که دسترسی به 500 بازی و اپ را در اختیار شما قرار می‌دهد. این اشتراک در 5 آوریل قابل دسترسی خواهد بود.

 

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها