ورود اچ تی سی به دنیای هوش مصنوعی با دستیار Sense Companion

اچ تی سی به تازگی دو گوشی هوشمند جدید خود، یعنی مدل های یو الترا (HTC U Ultra) و یو پلی (HTC U Play) را معرفی کرده است. این گوشی ها علاوه بر اینکه به نسبت رقبای خود مشخصات فنی خوب و طراحی زیبایی دارند، دارای یک ویژگی مهم و جدید دیگر نیز هستند. گوشی یو الترا دارای یک صفحه نمایش کوچک (مشابه ال جی V20) در بالای صفحه نمایش اصلی خود است. اما این صفحه نمایش فقط برای نشان دادن ساعت یا اپلیکیشن های مورد علاقه کاربر نیست، بلکه این صفحه پنجره ای به دنیای دستیار هوشمند اچ تی سی است.

بله درست شنیدید! اچ تی سی با معرفی این گوشی ها دستیار صوتی هوشمند خود که طرز کاری نزدیک به دستیار صوتی گوگل (Google Assistant)، اس وُیس سامسونگ (S Voice)  و سیری اپل (Siri) دارد را معرفی کرده است. این دستیار هوشمند، همراهِ سِنس (Sense Companion) نام دارد و کاربران با دادن دستورات صوتی به آن می توانند قفل گوشی را باز کنند، اپلیکیشن ها را اجرا کنند، یادداشت برداری کنند، قرارهای کاری خود را به تقویم اضافه کنند و یا حتی بخواهند که گوشی برایشان جوک تعریف کند.

همانطور که بالاتر گفتیم اعلان ها و پیام های این دستیار هوشمند در صفحه نمایش ثانویه نشان داده می شود، به این ترتیب این دستیار صوتی هیچ فضایی از صفحه اصلی را اشغال نمی کند و زمانی که نیاز باشد تا چیزی را به شما اعلام کند، احتیاجی نیست تا کل صفحه روشن شود. به نظر می رسد که استفاده از صفحه نمایش دوم باعث شده تا این دستیار هوشمند کاربردی تر باشد. البته فعلا گوشی یو الترا دارای این صفحه نمایش است و اعلان های این دستیار در گوشی یو پلی در صفحه اصلی نمایش داده می شود.

Sense Companionاچ تی سی تلاش کرده تا با اعلان ها و نوتیفیکیشن های (Notifications) بی فایده، کاربر را عصبی و خسته نکند. هوش مصنوعی این دستیار تشخیص می دهد که کاربر بیشتر به کدام اعلان ها علاقه داشته و به کدام پیام ها توجهی نشان نداده است، و در آینده با استفاده از این اطلاعات تنها پیام های مطلوب کاربر را نمایش می دهد. البته افراد می توانند با دادن رای های مثبت و منفی به هر پیام، به تسریع این روند کمک کنند. به این ترتیب کاربری این دستیار به مرور زمان بهتر می شود.

برای اینکه صدای کاربر در هر حالتی شنیده شود، اچ تی سی از 4 میکروفون فعال در اطراف گوشی استفاده کرده است (گوشی یو پلی دارای 2 میکروفون است). کافی است تا کلمه یور (Your) را به زبان بیاورد تا دستیار هوشمند روشن شود. این دستگاه قابلیت تشخیص صدا دارد و فقط به صدای کاربری که از پیش تعیین شده واکنش نشان می دهد. به جای بازکردن گوشی با استفاده از اثر انگشت می توان از این قابلیت گوشی نیز استفاده کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها