اچ‌تی‌سی سال 2019 را با کاهش درآمد 70 درصدی شروع کرد!

کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی در روزهای اوج خود در سال 2011، سهم قابل توجه 8.8 درصدی از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار داشت. از آن زمان به بعد افت این شرکت آغاز شد و هر سال شاهد کاهش فروش بیشتر محصولاتش بودیم. ظاهراً اوضاع اچ‌تی‌سی در سال 2019 نیز تعریف چندانی ندارد و به نظر می‌رسد که امسال برای هشتمین سال متوالی شاهد نتایج منفی در کارنامه این شرکت خواهیم بود.

مجموع درآمدهای اچ‌تی‌سی در ماه ژانویه 2019 چیزی در حدود 32.7 میلیون دلار بوده است و اگر این عدد را با درآمد 110 میلیونی شرکت در مدت مشابه سال گذشته مقایسه کنیم، متوجه افت شدید و 70.46 درصدی درآمدها خواهیم شد که می‌تواند برای شرکتی مانند اچ‌تی‌سی کمرشکن و مهلک باشد. همچنین میزان درآمد شرکت در مقایسه با ماه قبل‌تر از آن، یعنی دسامبر 2018، نیز 25.63 درصد افت داشته و از 44 میلیون به 32.7 میلیون رسیده است.

مسئولان اچ‌تی‌سی در حال حاضر تأیید کرده‌اند که در ادامه سال 2019، تمرکز این شرکت بیشتر بر تولید گوشی‌های پرچمدار رده بالا و میان‌رده معطوف خواهد بود و قصد دارد تا با اتکا به حاشیه سود بالای این دسته از محصولات، سهم از دست رفته خود از بازار را تا دوباره بازیابد. البته این کمپانی تایوانی برای رسیدن به چنین هدفی باید محصولاتی واقعاً جذاب و هیجان انگیز را روانه بازار کند و اگر در آینده نزدیک موفق به این کار نشود، در این صورت کسب سهم بیشتر از بازار گوشی‌های هوشمند و در نهایت سودآوری، به امری بسیار سخت و شاید هم غیرممکن بدل خواهد شد. در هر حال، سال 2019 اصلاً شروع خوبی برای اچ‌تی‌سی نداشته و این شرکت در ماه ژانویه بدترین شرایط مالی خود از سال 2003 به این طرف را تجربه کرده و البته امید زیادی وجود ندارد که در ماه فوریه، آمار بهبود چشمگیری داشته باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
محمد مهدی
محمد مهدی

اچ تی سی بهترین شرکت گوشی ساز دنیا بوده و هست. شرکتی که اصلا هیچ بهایی به بازار و رشد و افت سهامش نداده و محصولاتش تو اوج کیفیت ساخته میشن. هیچ کسی تا حالا گزارشی از فیک بودن گوشی هاش نداده. مدل m7 خریدم. 2 سال داشتمش و بعدش… بیشتر بخوانید »