قابلیت‌های جدیدی به لبه‌های حساس به فشار اچ تی سی یو 11 اضافه شد [تماشا کنید]

یو 11 یکی از گوشی‌های خاص امسال می‌باشد. تنها پرچمداری است که به لبه‌های حساس به فشار مجهز شده که خود قابلیت جدیدی در گوشی‌های هوشمند بوده و برای بسیاری جذاب و جالب به نظر می‌رسد. طراحی و رنگ‌بندی زیبا و متنوع نیز دلیل دیگری است که یو 11 را از سایر گوشی‌های سال 2017 متمایز می‌کند.

امروز کمپانی اچ تی سی ویدیویی را در یوتوب منتشر کرد که در آن قابلیت‌های جدیدی که به لبه‌های حساس به فشار این گوشی اضافه شده است را معرفی می‌کند.

 

اولین ویژگی مربوط به نرم افزار نقشه‌های گوگل می‌باشد که با فشار دادن لبه‌ها می‌توانید روی نقشه زوم نمایید. دومین ویژگی مربوط به گالری گوشی است که همانند مورد قبل می‌توانید با فشار به لبه‌ها روی تصاویر زوم نمایید و با فشار دوباره به لبه‌ها به حالت قبلی برگردید. سومین ویژگی مربوط به بخش Calender یو 11 می‌شود که در آن با لمس لبه‌ها پنجره مربوط که Calendar به دو قیمت تقسیم می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به تاریخ، روز و ماه مشاهده کنید.

ویژگی چهارم اضافه شده نیز مربوط به پاسخگویی به تماس‌ها می‌شود. با استفاده از ویژگی می‌توانید زمانی که گوشی شما زنگ می‌خورد، با لمس لبه‌ها به آن پاسخ دهید و زمانی که مکالمه تمام شد، با لمس لبه‌ها آن را قطع نمایید.

آخرین ویژگی مربوط به نمایش ویدیوها می‌شود. زمانی که ویدیویی را مشاهده می‌کنید، با لمس لبه‌ها می‌توانید آن را متوقف کرده و با لمس دوباره ادامه آن را مشاهده کنید.

این موارد ویژگی‌های جدیدی بودند که به لبه‌ها حساس به فشار یو 11 اضافه شده‌اند. قبلا نیز کاربران از طریق این لبه‌ها می‌توانستند کارهایی مانند باز کردن دوربین، عکاسی و … را انجام دهند.

به نظر می‌رسد اچ تی سی قصد دارد تا روز به روز امکانات و ویژگی‌های لبه‌های حساس به فشار یو 11 را افزایش دهد تا جذابیت آن برای کاربرا بیشتر شود. اما سوالی که پیش می‌آید این است که واقعا چقدر از کاربران از این ویژگی‌های جدید استفاده می‌نمایند و تا چه حد کاربردی و مفید هستند؟!

با این حال ممکن است برای بسیاری این ویژگی‌ها جالب و کاربردی باشد. یو 11 به زودی در کشورمان نیز عرضه می‌شود، باید ببینیم تا چه اندازه مورد استقبال کاربران ایرانی قرار خواهد گرفت. با توجه به مشخصات این گوشی، یو 11 را تهیه خواهید کرد؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها