بریتانیا هم هواوی را از شبکه فایو جی خود حذف می‌کند!

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان دولت بریتانیا هم تصمیم گرفت تا استفاده از تجهیزات شبکه هواوی را ممنوع اعلام کند. بر این اساس، اپراتورهای مخابراتی بریتانیا از انتهای سال جاری میلادی یعنی روز 31 دسامبر (11 دی) حق خرید هیچگونه تجهیزات فایو جی از هواوی را نخواهند داشت و تجهیزات هم که در حال حاضر نصب شده باید تا سال 2027 برچیده شوند.

این تصمیم دولت بریتانیا در پی توصیه‌ای که مرکز امنیت سایبری ملی این کشور (NCSC) داشته اتخاذ شده که خود این توصیه هم در پاسخ به تحریم‌های اعمال شده بر علیه شرکت چینی هواوی از سوی آمریکا، مطرح شده است. همچنین این تصمیم برخلاف تصمیمی است که پیش از این و در ماه ژانویه از سوی دولت بریتانیا اتخاذ شده و استفاده از تجهیزات فایو جی هواوی را در اینکشور مجاز اعلام کرده بود.

به گفته کارشناسان، این تصمیم دولت بریتانیا برای کنار گذاشتن هواوی از شبکه مخابراتی خود، در نهایت می‌تواند باعث وقفه‌ای حداقل یک ساله در راه‌اندازی سراسری شبکه‌ فایو جی در این کشور شود.

هواوی نیز در خصوص این اقدام دولت انگلیس گفته: “این خبری بد برای همه کسانی است که در بریتانیا از تلفن همراه استفاده می‌کنند.” همچنین این شرکت هشدار داده که: “این اقدام باعث کند شدن حرکت دیجیتالی بریتانیا شده، هزینه‌ها را افزایش داده و گسستگی دیجیتالی را عمیق‌تر خواهد کرد”.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها